Jump to content

Iz invalidske HRVI u starosnu mirovinu


RO LA

Preporučene objave

Poštovani,

U mirovini sam kao HRVI članak 13 (nije opća nesposobnost) ali sam nastavio dalje raditi na puno radno vrijeme. Trenutno imam 52 godine starosti te 28 godina "čistog staža"  ukupno sa benificijama 35 godina i 30 mjeseci rata, status dragovoljca.

Postoji li mogućnost da ovu mirovinu prevedem u starosnu, te ostvarim iznose iz II stupa, te je li ta mirovina povoljnija financijski za mene. Naime na mirovinskom mi nikada nitko nije htio dati odgovor na ovo pitanje, veća da kada navršim 60 godina dođem na novi izračun pa ću vidjeti!!

Lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani RO LA,

imate pravo zatražiti priznavanje starosne braniteljske mirovine onoliko mjeseci prije svog 65-tog rođendana koliko ste mjeseci proveli u Domovinskom ratu u borbenom sektoru. Nakon toga koristite mirovinu koja vam je povoljnija.

Jeli vam je povoljnija starosna mirovina za 10 godina ili tada ova sadašnja invalidska mirovina - profesionalna nesposobnost je u sferi gatanja.

Ako koristite pristup e građanin možda bi to gatanje bilo smislenije ?

Izracun starosne mirovine.jpg

RO LA starosne mirovine.makroenabled - Copy.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani RO LA,

evo kako pristupiti svojim podacima na stranicama HZMO o izvršenim uplatama mirovinskog doprinosa, radi izračuna prosječnog vrijednosnog boda za ukupni radni staž:

Aktivacija e građanin za (primjer):   Ivan Ivić

Temeljem aktivacijskog koda kojeg zatražite i dobijete u FINI izvršite ulazak u sustav  e građanin preko naslovne stranice:

 - HZMO,  takav je ulazak za mene najbolji:

- klikne se lijevom tipkom miša na  Fizičke osobe  na online usluge – korisničke stranice (na naslovnoj stranici HZMO), te se uđe na stranicu e građanin.

- klikom lijevom tipkom miša  na  Dozvoli otvara se   Lista prihvatljivih vjerodajnica, zatim

- klikom lijevom tipkom miša   na   Prijava na kraju desno paralelno od EPASS  i otvara se stranica na kojoj piše:

 Ako Vam se ekran za prijavu na ePASS nije automatski otvorio, kliknite  ovdje   kako biste ručno otvorili navedeni ekran.                   

- otvara se  stranica  EPASS  te se upisuje izabrano:

Korisničko ime:   IvanIvić    i

Lozinka:    Legalis1 (korisničko ime i lozinka po osobnom izboru)

- lijevim klikom miša otvara se korisnička stranica HZMO u  e građanin i onda se malo istražuje kako što funkcionira.

- obavezno pogledati  Informativni izračun

- za one koji su navršili  59.g. dobro je zatražiti   Pretkompletiranje   -  za prijevremenu starosnu mirovinu radi bržeg obračuna mirovine kad se podnese Zahtjev za priznavanje neke  od starosnih mirovina.

Prilikom aktivacije korisničkog imena sustav može pitati i morate zapamtiti:

Tajno pitanje za slučaj da zaboravite Lozinku, primjer:  

Što je Legalis

Odgovor:  moj prijatelj

(tajno pitanje kao i odgovor po osobnom izboru)

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U invalidskoj opca vojna nesposobnost 40% vojno sa tankom mirovinom 3150 kuna polayni koifcijent 1,50 sori tipka mi pokvarena oa neka slova bjege,predao ya starosnu i ako bi mi neko mogao reci da li je bolje ova stara ili starosna jer ima dosta kod mene koji su sa samo sa stra\om bliyu mene,dragovolja;ki mi nisu priynali i imam ukupno 2 godine i 3 mjeseca i ne[to dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija