Jump to content

Nasilje u obitelji


DenyX

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

Naime molio bih za savjet odnosno pomoć.

 

U obitelji kad sam bio malen (12 godina star - 2011) se desilo nasilje u obitelji od strane majke prema meni i ocu. Majka je tada dobila 45 dana zatvora odnosno 6 mjeseci uvjetne. Sve te godine poslije toga situacija smirila i sve je bilo ok. No posljednjih godinu dana od majke je počelo opet teže psihičko maltretiranje mjesecima uz to je došlo i do trenutka  gdje je došlo je i do prijetnje smrću. Tada smo otac i ja podnjeti kaznene prijave. Policija je majku uhitila te joj odredila mjeru zabrane približavanja i zabrane komunikacije u protivnom ide u istražni zatvor.

Majka ima 66 godina i ima psihičke probleme ali ne postoji dokumentacija koja to dokazuje.  Majka je i strani državljan ali ima stalni boravak u RH više od 15 godina.

Podnesena su dvije KZ jedna od strane mene (sina) i jedna od strane oca.

Tereti ju se za

"nasilje u obitelji"  čl.179a 

"Prijetnja" čl. 139.st.3 u svezi st. 2 KZ. 

Napomen bih da je otac osoba sa invaliditetom (70%)

Sada me zanima, kakvu kaznu može dobiti ? (Zanima me iz iskustva, više me zanima iz iskustva primjeri, ne toliko teoretski) 

Što predložiti sudu, jer njoj treba  psihička pomoć, pokušali smo je odvesti ali bezuspješno, njezin lječnik je izvan RH i ne želi se baviti sa njom. 

Unaprijed hvala svima na odgovorima i pomoći 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , DenyX je napisao:

 

Sada me zanima, kakvu kaznu može dobiti ? (Zanima me iz iskustva, više me zanima iz iskustva primjeri, ne toliko teoretski) 

Što predložiti sudu, jer njoj treba  psihička pomoć, pokušali smo je odvesti ali bezuspješno, njezin lječnik je izvan RH i ne želi se baviti sa njom. 

Unaprijed hvala svima na odgovorima i pomoći 

 

Može dobiti uvjetnu kaznu ako nije ranije osuđivana za kaznena djela ili prekršaje s elementima nasilja. Ako jest, može dobiti zatvor do 1 godine, u pravilu.

Ako ima psihičke tegobe to se može utvrditi psihijatrijskim vještačenjem tijekom postupka. Ako se utvrdi da joj treba liječenje sud joj može izreći sigurnosnu mjeru obveznog psihijatrijskog liječenja uz kaznu, a ako je psihijatrijski bolesnik koji je zbog toga u trenutku počinjenja djela bio neubrojiv tada će se provesti posebni postupak protiv nje u kojem može dobiti i prisilni smještaj u psihijatrijskoj ustanovi ili ambulantno liječenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija