Jump to content

Nasilje u obitelji, kazneno djelo - Prijenos vlasništva jdoo


Mama1234

Preporučene objave

Poštovani, 

Prije par mjeseci sam bivšem zaručniku otvorila jdoo kako bi mogao raditi i posudila dosta novaca za start.

Nakon toga je nekoliko puta izvršio nasilje nadamnom (fizičko i psihičko), te je kod posljednjeg priveden i trenutno u istražnom zatvoru s 4 kaznena djela u procesu. 

Kako sam ja vlasnik a on direktor, odnosno jedina osoba odgovorna za zastupanje, ja u ovom trenu nemam ovlasti pokrenuti likvidaciju, imam jedino njega smjeniti s mjesta no tu dolazimo do problema. Nemam uvid u potencijalne dugove koje je napravio a ukoliko ja preuzmem odgovornost sav potencijalni dug i tužbe će postati moja odgovornost. Trenutno se javljaju ljudi od kojih je uzimao avans, s kojima je poslove dogovorio na crno ali je potpisao uzimanje avansa na svoje ime i potvrdio s pečatom firme. Ljudi namjeravaju utužiti firmu a on im avanse ne može vratiti jer je u zatvoru. Nakon izlaska ja ne želim imati ikakvog kontakta s njim pa mi opcija da išta riješavamo po izlasku nije opcija, niti će se on meni smjeti približavati. 

Molim vas za savjet, kako ja nisam odgovorna osoba, samo vlasnik, da ne potežem ništa i eventualno preko odvjetnika pokušam prebaciti vlasništvo (što sumnjam da će htjeti kako bi ostao duže samnom u kontaktu)? Opcija da preuzimam na sebe njegove dugove mi takodjer nije opcija. Postoji li neko pametnije riješenje?

Hvala vam

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Miran89 je napisao:

Kako ne? Clanovi drustva (vlasnici) donose odluku o likvidaciji, a ne zastupnici.

 

tako mi je objasnio bilježnik, da moram njega maknuti kako bi započela zatvaranje/likvidaciju.. 

upravo sad, Mama1234 je napisao:

tako mi je objasnio bilježnik, da moram njega maknuti kako bi započela zatvaranje/likvidaciju.. 

ja sam samo osnivač, nisam navedena kao član društva 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osnivač, član društva i vlasnik su iste stvari u vašem slučaju. Je li vam objasnio bilježnik zbog čega ga morate maknuti kako bi pokrenuli likvidaciju? Iskreno me zanima jer još nisam čuo nigdje da se to mora, obično je bila dosta samo potvrda s porezne da firma nema dugova prema državi i da postoji volja od strane vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija