Jump to content

Zahtjev za zajedničko skrbništvo


Kleopatra19

Preporučene objave

Poštovani,

U postupku sam rastave braka, imamo djete od 6,5 godina. Suprug ne želi meni dati skrb, nego ga on želi. Na dva savjetovanja smo bili no zajednički dogovor nije postignut. 

Sad mene zanima, ako ja njemu dopustim da se dijete vodi na njegovu adresu i da ima skrb može li on mene prozivati da sam se odrekla djeteta. Što mi uopće nije namjera. Obzirom da smo kupili novi stan. Do sada se dijete  vodilo na moju adresu, jer je on prijavljen u drugoj županiji. 

Zbog situacije trenutne i zajedničke imovine ja pristajem ostati u zajedničkom kučanstvu  do lipnja. 

Ne znam što mi je činiti?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Skrbništvo je svakako zajedničko,  samo je pitanje gdje će dijete živjeti i s kojim roditeljem, odnosno s kojim će roditeljem imati pravo na susrete i viđanja, te će taj roditelj biti dužni plaćati alimentaciju. Ako ćete živjeti u zajedničkom kućanstvu do lipnja iduće godine, to bi značilo da će dijete živjeti s oba roditelja i da će oba roditelja doprinositi njegovom uzdržavanju, tako da Vam nije hitno pokretanje sudske rastave braka. Pričekajte fazu selidbe na drugu adresu, pa neka sud odluči gdje će i s kim dijete živjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija