Jump to content

Teleoperateri


trajekt

Preporučene objave

Teleoperateri mijenjaju opće uvjete poslovanja s namjerom da uvedu indeksaciju naplate ovisno o stopi inflacije. S takvom izmjenom teleoperateri su defakto jednostrano raskinuli važeći ugovor. Zauzvrat nude svojim klijentima mogućnost raskida ugovora bez naknade. Zanima me ako se može utjerati naknada kad klijent raskine ugovor prije dospijeća, zašto mi kao klijenti kojima je teleoperater raskinuo ugovor ne bi mogli potraživati određenu naknadu? Zar nismo mi kao korisnici jednaki pred zakonom, odnosno ravnopravna ugovorna stranka? Zanima me mišljenje o ovoj temi.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , trajekt je napisao:

Teleoperateri mijenjaju opće uvjete poslovanja s namjerom da uvedu indeksaciju naplate ovisno o stopi inflacije. S takvom izmjenom teleoperateri su defakto jednostrano raskinuli važeći ugovor. Zauzvrat nude svojim klijentima mogućnost raskida ugovora bez naknade. Zanima me ako se može utjerati naknada kad klijent raskine ugovor prije dospijeća, zašto mi kao klijenti kojima je teleoperater raskinuo ugovor ne bi mogli potraživati određenu naknadu? Zar nismo mi kao korisnici jednaki pred zakonom, odnosno ravnopravna ugovorna stranka? Zanima me mišljenje o ovoj temi.  

Zanimljivo pitanje. Kao što to obično i bude teleoperateri su se o ovome dogovorili međusobno a HAKOM je odobrio. Vidjet ćemo razvoj situacije hoće li im se sve to "obiti i glavu". Po meni bi to trebalo biti potpuno nezakonito... Izvlače se na inflaciju a u stvarnosti imaju ogromne ooerativne dobiti a isto tako i povlastice od strane , primjera radi, distributera električne energije odnosno od same države

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Mene prvenstveno zanima zakonita strana njihovog postupka. Naime, ako smo mi ravnopravna ugovorna strana(Zakon o obveznim odnosima), ako smo jednaki pred zakonom (Ustav RH) bez naše suglasnosti to je ustvari jednostrani raskid ugovora koji bi trebao povući određene konzekvence. Nažalost, odlazak od jednog operatera neće značiti za potrošače ništa, jer će nas isto dočekati kod drugog operatera. A što se tiče povlastice dobivenih od države, to nije zakonska obveza države, već isključivo dobra politička volja pa se po toj osnovi vjerovatno nebi moglo učiniti ništa.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , trajekt je napisao:

Naime, ako smo mi ravnopravna ugovorna strana(Zakon o obveznim odnosima), ako smo jednaki pred zakonom (Ustav RH) bez naše suglasnosti to je ustvari jednostrani raskid ugovora koji bi trebao povući određene konzekvence

Slažem se s Vama, ali pojedinac protiv toga teško da može nešto učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija