Jump to content

Nasljedstvo - kredit nakon 4 godine


gecko_1

Preporučene objave

Poštovani,

Pokojni suprug je podigao kredit u banci, za koji nisam znala, a također ni nakon smrti, do prije mjesec dana. Kredit je bio pokriven policom osiguranja.
Prije mjesec dana dobila sam preporučenu pošiljku od banke da vratim dospjele tražbine po kreditu, a temeljem rješenja o nasljeđivanju, kako sam zakonski nasljednik.

Pismeno sam se obratila banci, da sam zaprimila poziv na plaćanje, da sam za suradnju kako da se dogovorimo oko otplate i eventualno nekih olakšica ako mogu dati.
Kontaktirala me vanjska suradnica banke za naplatu potraživanja, te me obavijestila da je kredit u pokriću s osiguranjem. Nakon toga dobila sam dopis u kojem mi dostavljaju Ugovor o kreditu, otplatni plan i policu osiguranja, sa sugestijom da podnesem prijavu štete Osiguravatelju, jer oni ne mogu, da zatvorim transakcijski račun i dostavim dokaz da je zahtjev prijave štete u obradi.
Sve navedeno sam obavila i obavijestila banku.
Od osiguravatelja sam zaprimila obavijest da se odbija zahtjev, jer je nastupila zastara sukladno članku 234. Zakona o obveznim odnosima u roku od 3 godine, s mogućnošću prigovora.
Usmenim kontaktom s njima mi je rečeno da je prošao rok, da se mogu žaliti, ali odgovor će biti isti.
Iznenadili su se da me banka u 4 godine nije obavijestila o kreditu, niti tražila naplatu duga,
niti otkazala kredit, te je nastupila zastara police osiguranja.

Pitanje
Kakve su mi mogućnosti pregovora s bankom, obzirom da nije potraživala dug ove 4 godine, ima li tu kakve njihove zastare i odgovornosti, jer mi je uskraćeno pravo da osiguravatelj otplati kredit da su me na vrijeme obavjestili. 

Koji idući korak s bankom da napravim? Imate li neki savjet, je li bolje razgovarati s bankom telefonski ili pisano (mail ili pošta s povratnicom)?

Hvala unaprijed!

Lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija