Jump to content

Kupnja parking mjesta nakon etažiranja u centru Zagreba


mucifer

Preporučene objave

Pozdrav, 

radi se o stanu u zgradi koja nije etažirana. Trenutno se vodi kao jedan stan, ali pošto je napravljen pregradni zid i dva zasebna ulaza, stan je razdijeljen na dvije zasebne cjeline, te bi se tako i etažirao.

Poznanik odvjetnik tvrdi da ukoliko etažiram kao dva zasebna stana, moram kupiti i parking mjesto jer se radi o centru Zagreba. S tim da je velika mogućnost da ja to parking mjesto neću dobiti, već je to kao naknada. 

To mi je potvrdio i arhitekt s kojim sam kontaktirala. 

Na Googleu nikako nisam mogla pronaći tu informaciju, pa me zanima je li to zbilja tako? I zašto?

Radi se o ne baš malom iznosu.

Unaprijed hvala na odgovorima!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, mucifer je napisao:

pa me zanima je li to zbilja tako? I zašto?

Je, tako je ponajviše što to propisuju odredbe za provođenje prostornih planova. Jednostavno rečeno, PP za određeni broj stambenih jedinica propisuje i određeni broj parkirnih mjesta. Ukoliko se na postojećoj građevini povečava broj stambenih jedinica a nije moguća izgradnja novih parkirnih mjesta, onda se otkupljuje od JLS (imaginarno) parkirno mjesto što je u biti naknada za izgradnju i održavanje novih i postojećih parkirnih mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Spitfire je napisao:

Je, tako je ponajviše što to propisuju odredbe za provođenje prostornih planova. Jednostavno rečeno, PP za određeni broj stambenih jedinica propisuje i određeni broj parkirnih mjesta. Ukoliko se na postojećoj građevini povečava broj stambenih jedinica a nije moguća izgradnja novih parkirnih mjesta, onda se otkupljuje od JLS (imaginarno) parkirno mjesto što je u biti naknada za izgradnju i održavanje novih i postojećih parkirnih mjesta.

Hvala na odgovoru i pojašnjenju :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija