Jump to content

Prvi uvjeti za prijevremenu (braniteljsku) mirovinu


Dado-1965

Preporučene objave

Poštovani,

rođen sam 04.02.1965 godine. Sudionik sam domovinskog rata , 190 dana u borbenom sektoru i 297 dana u neborbenom sektoru. 

Radno efektivnog staža imam u Hrvatskoj 9 godina 5 mjeseci i 27 dana, u Austriji gdje zivim imam 28 godina staža, te me zanima kad imam prve uvjete za prijevremenu mirovinu?

 Zahvaljujem unaprijed na vašem odgovoru.

Lijep pozdrav!

uređeno: od Dado-1965
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Dado,

na svoj 60-ti rođendan ostvarujete pravo na priznavanje prijevremenih starosnih mirovina po općem propisu ZOMO i Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata jer imate ukupno više od 35.g. mirovinskog staža u RH i Austriji.

Jasno je da je za Vas najpovoljniji iznos ZOHB minimalne mirovine.

PS

Prosječni vrijednosni bod (pvb) samo za primanja u RH simulirao sam u iznosu od 0,6800.

Nakon 60-tog rođendana za svaki mjesec kasnijeg odlaska u prijevremenu starosnu mirovinu iznos mirovine Vam raste za 0,2 %, te Vam polazni faktor ZOMO kad navršite 64g. i 6.mj.  iznosi 1.0000 a iznos ZOHB starosne minimalne mirovine kao na drugoj slici (zanemarite prijevremena):

 

Izracun mirovine.jpg

Izracun mirovine.jpg

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Dado,

kako imate 59 godina možete ovdje odmah (ako imate neku od potrebnih vjerodajnica) na e-Građani od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO) zatražiti pretkompletiranje Vaše dokumentacije radi odlaska u prijevremenu starosnu mirovinu. Temeljem Vašeg ispunjenog Zahtjeva za pretkompletiranjene oni dalje kontaktiraju ostala ministarstva (pa i branitelja), nakon završenog posla na e-mail ili kućnu adresu (po Vašem izboru) dostavljaju sve prikupljene i obrađene dokumente.

Nakon toga je na Vama da izaberete nadnevak umirovljenja, a također možete preko e-Građani podnijeti e-Zahtjev za priznavanje prava na prijevremenu starosnu ili starosnu mirovinu.

 

https://nias.gov.hr/Authentication/Step2      ili

https://www.mirovinsko.hr/hr/fizicke-osobe/386

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija