Jump to content

KBC Zagreb tereti preminulog oca za participaciju


Bolemaster

Preporučene objave

Pozdrav, molim Vas za pravnu pomoć i savjet.

Otac je bolovao od tumora pluća te je bolnica iz Mostara uzorak njegova tumora slala na biopsiju u KBC Zagreb još prošle godine. Otac je preminuo prije 4 mjeseca i danas je na moju kućnu adresu stigao račun/ opomena za plaćanje participacije u iznosu 120 eura naslovljen na njegovo ime. 

Pisao sam im mail, poslao smrtovnicu i da nisam ni znao da je postojao taj račun međutim kažu da platim ili da će pokrenuti prisilnu naplatu.

Zanima me na koji način oni mogu pokrenuti postupak prisilne naplate umrloj osobi i kako mogu mene teretiti?

Hvala Vam unaprijed na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Ježurka Ježić je napisao:

pozz, 

prisilne naplate za preminule osobe nema, račun preminulog nakon smrti nije u funkciji.

Ne znam da li je bila ostavinska rasprava?

Poštovani,

Hvala Vam na odgovoru, iz BIH smo, bila je ostavinska, ja sam nasljednik. Račun u banci mu je zatvoren, ja sam naslijedio kucu i zivotno osiguranje(sve u BiH) od imovine u Hrvatskoj imao je samo dionice Hrvatskih branitelja koje su u procesu prepisivanja na mene, da li mogu na to nesto pokrenuti prisilnu?

Srdacno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija