Jump to content

Žrtva obiteljskog nasilja


Jednamamaa

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć i savjet. 

Jučer sam na županijskom sudu imala davanje iskaza putem video linka, kao žrtva obiteljskog nasilja.

S obzirom da postoji medicinska dokumentacija i fotografije mojih ozlijeda (masnice po licu, vratu, rebrima i nogama) ...smatram da će državno odvjetništvo pokrenuti kazneni postupak za nanošenje lakih tjelesnih ozlijeda,obiteljskog nasilja i kršenja djetetovih prava.  Prema djetetu nije bio nikad agresivan, ali je ono bilo u prostoriji s nama dok je bio verbalno i fizički agresivan prema meni. Policija je došla nakon što su dobili dvije anonimne dojave od susjeda koji su čuli buku. Policija me slikala.  Mene su odveli na hitnu, a njega u pp. Meni nakon toga nitko nista nije rekao. Što mogu dalje očekivati? Hoće li doći do sudjenja? Izvuku li se takve osobe s uvjetnom ili kazna bude ipak malo stroža?  Fizičko nasilje je trajalo skoro godinu dana, tek sada sam smogla hrabrosti ispričati istinu. Sudjelujem li i ja u tom postupku ukoliko do njega dodje? Hoću li biti prisutna na ročištima? Obaviještena o presudi? Koliko dugo ce to trajati? Doslovno ne znam ništa, a voljela bi znati čisto da se psihički pripremim na ono što slijedi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bit će suđenje, a o kazni je ovako napamet teško govoriti.

Ti si svjedok u postupku, a kao žrtva imaš pravo biti upoznata s tijekom postupka i svim procesima.

Možeš biti na ročištima ako želiš.

S obzirom na specifičnosti tvoje situacije, bilo bi dobro da kontaktiraš neku od udruga za pomoć žrtvama nasilja u obitelji, jer će te oni moći najpreciznije uputiti u sve detalje koji su ti bitni, a koji ni tebi ni nama tu ne padaju na pamet.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Jednamamaa je napisao:

Poštovani, molim pomoć i savjet. 

Jučer sam na županijskom sudu imala davanje iskaza putem video linka, kao žrtva obiteljskog nasilja.

S obzirom da postoji medicinska dokumentacija i fotografije mojih ozlijeda (masnice po licu, vratu, rebrima i nogama) ...smatram da će državno odvjetništvo pokrenuti kazneni postupak za nanošenje lakih tjelesnih ozlijeda,obiteljskog nasilja i kršenja djetetovih prava.  Prema djetetu nije bio nikad agresivan, ali je ono bilo u prostoriji s nama dok je bio verbalno i fizički agresivan prema meni. Policija je došla nakon što su dobili dvije anonimne dojave od susjeda koji su čuli buku. Policija me slikala.  Mene su odveli na hitnu, a njega u pp. Meni nakon toga nitko nista nije rekao. Što mogu dalje očekivati? Hoće li doći do sudjenja? Izvuku li se takve osobe s uvjetnom ili kazna bude ipak malo stroža?  Fizičko nasilje je trajalo skoro godinu dana, tek sada sam smogla hrabrosti ispričati istinu. Sudjelujem li i ja u tom postupku ukoliko do njega dodje? Hoću li biti prisutna na ročištima? Obaviještena o presudi? Koliko dugo ce to trajati? Doslovno ne znam ništa, a voljela bi znati čisto da se psihički pripremim na ono što slijedi. 

@Jednamamaa savjetujem da se javite Odjelu za podršku žrtvama i svjedocima nadležnog Županijskog suda. Također, maloljetnom djetetu će država postaviti odvjetnika da zastupa njegova prava u postupku tako da ćete imati kontakt i s tim odvjetnikom/odvjetnicom.

Ako je ispitivanje bilo na sudu - Čudi me da nisu na dokaznom ročištu odmah ispitali i dijete, ali ok, još stignu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija