Jump to content

Plaćanje troška kaznenog postupka


klon3

Preporučene objave

Stigla obavijest o plaćanju troška kaznenog postupka.

S obzirom je čovjek socijalni slučaj koji je koristio pravo na besplatnog branitelja i na besplatnu pravnu pomoć, ima li lijeka ovoj kazni ili je to neizbježna obaveza?

Ako nije imao novaca da se brani, kako sada ti troškovi opet se vraćaju na njega?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitao sam ai za primjer žalbe :)
Disclaimer: ai nije odvjetnik, već jezični model!
____________________________________

ŽALBA NA RJEŠENJE O PLAĆANJU TROŠKA KAZNENOG POSTUPKA

Općinski sud u __________
__________ (adresa suda)
__________ (grad)

Broj predmeta: __________

Podnositelj žalbe:
Ime i prezime: __________
Adresa: __________
Grad: __________

Protiv: Rješenje o plaćanju troška kaznenog postupka
Datum rješenja: __________
Broj rješenja: __________

Poštovani,

ovim putem podnosim žalbu protiv rješenja Općinskog suda u __________ od __________ (datum rješenja), broj __________, kojim mi se nalaže plaćanje troška kaznenog postupka. Smatram da je rješenje nepravedno i nezakonito s obzirom na moju trenutnu imovinsku situaciju.

Razlozi za žalbu:

1)  Nesrazmjer troškova i moje imovinske situacije:
        Trenutno se nalazim u teškoj imovinskoj situaciji. Moj mjesečni prihod iznosi __________ (navesti iznos), što je nedovoljno za pokrivanje osnovnih životnih potreba. Uzdržavam __________ (navesti broj članova obitelji) članova obitelji, od kojih su __________ (opisati tko su uzdržavani članovi, npr. djeca, supružnik, stariji roditelji).

2)  Nedostatak imovine:
        Nemam značajnu imovinu koja bi mogla poslužiti za podmirenje nastalih troškova. Živim u __________ (opisati vrstu stambenog prostora, npr. iznajmljenom stanu, kući u vlasništvu rodbine), a sva moja imovina je ograničena na osnovne stvari potrebne za svakodnevni život.

3)  Zdravstveno stanje:
        Također se nalazim u lošem zdravstvenom stanju, što dodatno otežava moju financijsku situaciju. Redovito trošim značajan dio svojih prihoda na medicinske tretmane i lijekove. U prilogu dostavljam medicinsku dokumentaciju koja potvrđuje moje zdravstveno stanje.

4)  Nesposobnost za dodatni rad:
        Zbog zdravstvenih problema i obveza prema obitelji nisam u mogućnosti raditi dodatne poslove koji bi mi omogućili povećanje prihoda. Također, na trenutnom radnom mjestu nije moguće ostvariti dodatne prihode kroz prekovremeni rad.

Na temelju svega navedenog, molim da se moje žalba usvoji i da se doneseno rješenje preispita te da se troškovi kaznenog postupka u potpunosti ukinu ili barem značajno smanje, s obzirom na moju tešku imovinsku situaciju.

U prilogu dostavljam svu potrebnu dokumentaciju koja potkrepljuje moje navode.

S poštovanjem,

(ime i prezime)

Datum: __________

Prilozi:

1)    Potvrda o prihodima
2)    Potvrda o imovinskom stanju
3)    Medicinska dokumentacija
4)    Drugi relevantni dokazi

Napomena: Prilagodite žalbu konkretnim činjenicama i okolnostima vašeg slučaja te navedite sve relevantne detalje i dokaze koji podupiru vaše tvrdnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , bobo4 je napisao:

Pitao sam ai za primjer žalbe :)
Disclaimer: ai nije odvjetnik, već jezični model!
____________________________________

ŽALBA NA RJEŠENJE O PLAĆANJU TROŠKA KAZNENOG POSTUPKA

Općinski sud u __________
__________ (adresa suda)
__________ (grad)

Broj predmeta: __________

Podnositelj žalbe:
Ime i prezime: __________
Adresa: __________
Grad: __________

Protiv: Rješenje o plaćanju troška kaznenog postupka
Datum rješenja: __________
Broj rješenja: __________

Poštovani,

ovim putem podnosim žalbu protiv rješenja Općinskog suda u __________ od __________ (datum rješenja), broj __________, kojim mi se nalaže plaćanje troška kaznenog postupka. Smatram da je rješenje nepravedno i nezakonito s obzirom na moju trenutnu imovinsku situaciju.

Razlozi za žalbu:

1)  Nesrazmjer troškova i moje imovinske situacije:
        Trenutno se nalazim u teškoj imovinskoj situaciji. Moj mjesečni prihod iznosi __________ (navesti iznos), što je nedovoljno za pokrivanje osnovnih životnih potreba. Uzdržavam __________ (navesti broj članova obitelji) članova obitelji, od kojih su __________ (opisati tko su uzdržavani članovi, npr. djeca, supružnik, stariji roditelji).

2)  Nedostatak imovine:
        Nemam značajnu imovinu koja bi mogla poslužiti za podmirenje nastalih troškova. Živim u __________ (opisati vrstu stambenog prostora, npr. iznajmljenom stanu, kući u vlasništvu rodbine), a sva moja imovina je ograničena na osnovne stvari potrebne za svakodnevni život.

3)  Zdravstveno stanje:
        Također se nalazim u lošem zdravstvenom stanju, što dodatno otežava moju financijsku situaciju. Redovito trošim značajan dio svojih prihoda na medicinske tretmane i lijekove. U prilogu dostavljam medicinsku dokumentaciju koja potvrđuje moje zdravstveno stanje.

4)  Nesposobnost za dodatni rad:
        Zbog zdravstvenih problema i obveza prema obitelji nisam u mogućnosti raditi dodatne poslove koji bi mi omogućili povećanje prihoda. Također, na trenutnom radnom mjestu nije moguće ostvariti dodatne prihode kroz prekovremeni rad.

Na temelju svega navedenog, molim da se moje žalba usvoji i da se doneseno rješenje preispita te da se troškovi kaznenog postupka u potpunosti ukinu ili barem značajno smanje, s obzirom na moju tešku imovinsku situaciju.

U prilogu dostavljam svu potrebnu dokumentaciju koja potkrepljuje moje navode.

S poštovanjem,

(ime i prezime)

Datum: __________

Prilozi:

1)    Potvrda o prihodima
2)    Potvrda o imovinskom stanju
3)    Medicinska dokumentacija
4)    Drugi relevantni dokazi

Napomena: Prilagodite žalbu konkretnim činjenicama i okolnostima vašeg slučaja te navedite sve relevantne detalje i dokaze koji podupiru vaše tvrdnje.

To se ne može prvi put iznositi tek u žalbi. Moralo je biti izjavljeno i potkrijepljeno pred sudom prije donošenja rješenja 

Dana 29. 05. 2024. u 11:21, klon3 je napisao:

Stigla obavijest o plaćanju troška kaznenog postupka.

S obzirom je čovjek socijalni slučaj koji je koristio pravo na besplatnog branitelja i na besplatnu pravnu pomoć, ima li lijeka ovoj kazni ili je to neizbježna obaveza?

Ako nije imao novaca da se brani, kako sada ti troškovi opet se vraćaju na njega?

 

Ako mu je bila odobrena besplatna pravna pomoć, trebalo bi postojati rješenje o tome negdje. Priložiti ga uz žalbu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija