Jump to content

Ostavinska rasprava


diksi286

Preporučene objave

Zanima me zašto poslije mamine smrti ja i brat nismo pozvani na ostavinski raspravu već samo tata.Roditelji imaju kuću koja se sastoji od poslovnog prostora koji se iznajmljuje i taj dio je tata ostavio bratu poslije njegove smrti,a mama je ostavila meni kat tj.stambeni prostor,a sve to je napisano vlastoručno i potpisano.

Oporuka vrijedi poslije smrti oba roditelja.

Na ostavinsku raspravu je pozvan samo tata.JB ga je pitao dali je mama tj.njegova žena imala ikakvu imovinu,nekretnine,novac na računu.Tražio mu je vlasnički list od kuće kao dokaz da je on vlasnik.Mamina oporuka ne vrijedi jer nema ništa na sebi.Jasno mi je da se imovina dijeli kada i drugi roditelj umre ali JB nije znao da postoji oporuka i zašto nas djecu nije pozvao.

Poslije rasprave,tata je da ja nebi ostala bez ičega poslije njegove smrti napisao novu oporuku tj istu kao i mama,napisana svojim rukopisom i potpisao se .

Zanima me zašto mamina oporuka ne vrijedi kad su bili u braku 65 godina i ima pravo na pola imovine.

Moram naglasiti da je smrtni list izvadio moj brat kod matičara.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Može li mi netko odgovoriti u vezi ostavinske rasprave.

Naime radi se o jednoj ostavinskoj koja je davno bila ( oko 1988 g), pa me zanima da li je nastupila i zastara (10 g). 

Moja majka kova je bila zakoniti nasljednik iza smrti bake, otac joj je umro mnogo prije, nije ni bila pozvana na tu raspravu. Stric joj nije ni prijavio pokojnog brata ( oca mije majke) i vanbračnu sestru kao nasljednike iza smrti bake.

 

Da li i tada nastupa zastara ako nisu bili ni pozvani na raspravu niti su dali bilo kakvu suglasnost u vezi nasljedne imovine?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija