Jump to content

Prijava boravista / prebivalista


cvjeticmirnic

Preporučene objave

Koji je zakonski rok za boraviste? 

Konkretno vidim zakon i za 15 dana i za 3 mjeseca.

Kako tocno policija utvrduje istinitost? Konkretno poslovno budem odustna recimo 10 tak dana. Pa dodem na 2-3 dana, pa opet odem i tako. 

Pitaju li susjede ili isljucivo ako me ne zateknu me i odjave?

I koje su posljedice jer vidim da je kazna od 60 do 660 €. Tko odlicuje o tome?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

6 mjeseci zakonski traje provjera. Vodja sektora u policijskoj postaji je zaduzen da vodi provjere jeli se nalazis na adresi. Provjera moze trajati bilo koliko dugo izmedju jednog mjeseca i sest mjeseci. Potpisuje nacelnik pu uprave na prikupljene podatke odobrava li ti se prijava boravista. Izostajati 10tak dana u tom periodu dok traje provjera nebi smio ni u kom slucaju! Kaznu neces dobiti nego jednostavno te nece upisati da zivis na adresi gdje si se prijavio. 

uređeno: od Smarttti
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Smarttti je napisao:

6 mjeseci zakonski traje provjera. Vodja sektora u policijskoj postaji je zaduzen da vodi provjere jeli se nalazis na adresi. Provjera moze trajati bilo koliko dugo izmedju jednog mjeseca i sest mjeseci. Potpisuje nacelnik pu uprave na prikupljene podatke odobrava li ti se prijava boravista. Izostajati 10tak dana u tom periodu dok traje provjera nebi smio ni u kom slucaju! Kaznu neces dobiti nego jednostavno te nece upisati da zivis na adresi gdje si se prijavio. 

Ali ja poslovno budem odsutna.. ne mogu ja reci ne zelim na put, cekam policiju 🤣

Svaki put se moze potrefit da dodu bas dok me nema.

Ne kuzim za sto su onda one kazne iz zakona? 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 15. 06. 2024. u 7:59, cvjeticmirnic je napisao:

Koji je zakonski rok za boraviste? 

Konkretno vidim zakon i za 15 dana i za 3 mjeseca.

Kako tocno policija utvrduje istinitost? Konkretno poslovno budem odustna recimo 10 tak dana. Pa dodem na 2-3 dana, pa opet odem i tako. 

Pošto nisi konstantno u mjestu boravišta duže od 3 mjeseca nisi dužna ni prijavite boravište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija