Jump to content

Kaznena prijava za prijetnje smrću


kika365

Preporučene objave

Poštovanje,

Moja majka podnijela je na policiji kaznenu prijavu za prijetnje smrću. Nakon 3 tjedna nju je nazvala zamjenica sutkinje iz državnog odvjetništva i rekla joj da je stigla kaznena prijava, pitala dali i dalje stoji iza toga što je ona potvrdila. Te kaže da osumnjičena osoba kod njih tog dana daje izjavu u vezi te kaznene prijave. Govori joj da je osumnjičeni dobio zabranu pristupa joj i zabranu kontaktiranja. I tog dana osumnjičeni biva pušten na slobodu. Sljedeći dan osumnjičeni već uspostavlja kontakt telefonom i porukama, te majka zove policiju koja kaže da to nije kršenje zabrane. Nakon toga nađe odvjetnika koji zove odvjetništvo da pita dal' je stigla kaznena prijava na što gospođa iz pisarnice kaže da nije. Zove policiju da pita dal' postoji mjera zabrane, oni kažu da ne postoji. Te odvjetnik zove mene, jer sam ga ja kao njena kćer unajmila, kaže mi da prijave nema i da ih je tražio spis i broj predmeta. I da mu ne žele dati te da će otići osobno. Sa tim je u meni izazvao sumnju pa se obraćam Vama. Pitanje je dali može postojati uopće ikakav predmet i spis ako prijava nije ni stigla, jer nema na temelju čega ni biti spisa ili predmeta ako se ne varam?

Hvala unaprijed na vremenu i odgovoru,

S poštovanjem, Maja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , kika365 je napisao:

Poštovanje,

Moja majka podnijela je na policiji kaznenu prijavu za prijetnje smrću. Nakon 3 tjedna nju je nazvala zamjenica sutkinje iz državnog odvjetništva i rekla joj da je stigla kaznena prijava, pitala dali i dalje stoji iza toga što je ona potvrdila. Te kaže da osumnjičena osoba kod njih tog dana daje izjavu u vezi te kaznene prijave. Govori joj da je osumnjičeni dobio zabranu pristupa joj i zabranu kontaktiranja. I tog dana osumnjičeni biva pušten na slobodu. Sljedeći dan osumnjičeni već uspostavlja kontakt telefonom i porukama, te majka zove policiju koja kaže da to nije kršenje zabrane. Nakon toga nađe odvjetnika koji zove odvjetništvo da pita dal' je stigla kaznena prijava na što gospođa iz pisarnice kaže da nije. Zove policiju da pita dal' postoji mjera zabrane, oni kažu da ne postoji. Te odvjetnik zove mene, jer sam ga ja kao njena kćer unajmila, kaže mi da prijave nema i da ih je tražio spis i broj predmeta. I da mu ne žele dati te da će otići osobno. Sa tim je u meni izazvao sumnju pa se obraćam Vama. Pitanje je dali može postojati uopće ikakav predmet i spis ako prijava nije ni stigla, jer nema na temelju čega ni biti spisa ili predmeta ako se ne varam?

Hvala unaprijed na vremenu i odgovoru,

S poštovanjem, Maja

Pričekajte sto će odvjetnik saznati. Vjerujte svom odvjetniku koji je tek preuzeo predmet, malo strpljenja :) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima. Što se tiče prvog odgovora mislim da neću puno postići da se idem tim istim ljudima žaliti na njih same. Podsjeća me na poslovicu " kadija te tuži kadija ti sudi". Dali bi itko znao konkretnije reći kako uopće može postojati spis ili predmet ako nema nikakve prijave? Jer logika nalaže da bi došlo do ikakvog spisa treba prvo postojati prijava 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Došlo je rješenje sa suda. Dobila je zabranu prilaska na 500 m te zabranu kontaktiranja. A inspektor iz policije je zove da dođe ponovo dat izjavu koju je već dala kad je prijavila djelo. I stiglo je rješenje sa suda. Pa čemu sad ponovo ići davati istu izjavu? Na sud je nitko nije zvao da da izjavu. Odvjetnik je pokrenuo kaznenu prijavu i rekla mu je da nema nikakve nadopune za izjaviti.

 

Dali je ona dužna ići ponovo davati jednu te istu izjavu. U ponedjeljak ću kontaktirati odvjetnika ali ona u ponedjeljak ima taj termin u 9. Pa mi nije jasno kakva je to procedura da se ide davati jedna te ista izjava ako nema šta za nadopuniti?

 

I zašto oni ne zovu odvjetnika nego nju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija