Jump to content

Darovni ugovor,nuzni dio i izjava o odricanju prava


Tovi361

Preporučene objave

Pozdrav,imam jednu spacificnu situaciju u obitelji.

naime otac je suvlasnik kuce(1/2) i tu kucu bi zelio darovati meni uz naravno potpis majke kao bracnog partnera,

ali radi se o tome da ja imam jos dvije sestre koje bi u teoriji imale pravo na nuzni dio, ali su se ponudile da se potpise neka izjava  da nezele imati veze s tom nekretninom.

Sad moje pitanje je  koliko bi ta izjava imala pravni ucinak u slucaju da se nesta desi nakon smrti oca  pa za bi zahtijevale svoj nuzni dio(imaju rok od 3 godine za to)

Dali to ima smisla rijesiti na taj nacin ili ici na kupoprodajni ili ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju

Napomena

otac inzistira na tim izjavama da nebi kasnije pravile probleme.Za jednu znamo da nezeli imati nikakve veze sa roditeljima,ali za drugu sestru nismo sigurni  

uređeno: od Tovi361
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izjavom koju bi sad dale se sestre ne mogu unaprijed odreći nikakvih prava koje bi imale nakon smrti oca. Takva izjava nema nikakav pravni učinak, ako je dana prije otvaranja nasljedstva (prije smrti oca). 

Ono što trebate napraviti je solemnizirani ugovor o raspodjeli imovine za života koji potpisujete svi (i otac i vi i obje sestre, a i majka). Jedino s tim ugovorom ste onda sigurni da neće biti nikakvih problema nakon očeve smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 06. 2024. u 8:19, LjuboZG je napisao:

Izjavom koju bi sad dale se sestre ne mogu unaprijed odreći nikakvih prava koje bi imale nakon smrti oca. Takva izjava nema nikakav pravni učinak, ako je dana prije otvaranja nasljedstva (prije smrti oca). 

Ono što trebate napraviti je solemnizirani ugovor o raspodjeli imovine za života koji potpisujete svi (i otac i vi i obje sestre, a i majka). Jedino s tim ugovorom ste onda sigurni da neće biti nikakvih problema nakon očeve smrti.

Ispricavam se na  sporom odgovoru nisam bio u prilici da se javim, hvala na brzom odgovoru 

 

Dali postoji neki obrazac  da se moze samo ispuniti ili je najbolje da kontaktiram odvjetnika pa da on to sastavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija