Jump to content

Mentalno nestabilni susjed u zgradi


RndomAddendum

Preporučene objave

 Pozdrav svima! 

Prošle godine sam nasljedila stan od roditelja u maloj zgradi od 7 stanova. Stan je u vlasnistvu moje obitelji preko 60 godina, znam sve svoje susjede i vecina su divni ljudi i dobri susjedi. Moj otac je dugi niz godina bio predstavnik stanara, i upravitelj me zamolio da ako je okej da preuzmem i ja tu funkciju. Susjedi su mi dali potpise i sve, ali papir nisam predala zbog...

Početkom ove godine sam krenula u renovaciju stana. I tu priča počinje. 

Od sedam stanova u zgradi, moj prvi susjed(vrata do mene nazalost) je jedna iznimno problematicna i nestabilna osoba, nakon zadnjih mjesec dana meni je i jasno da je on zaista mentalno neuračunljiv i u mogucnosti učiniti svašta, a situacije s njim, iako ih pokušavam uzaludno smiriti, samo eskaliraju.

Od 1.mjeseca ove godine on je:

1. Maltretirao radnike u mom stanu.

2. Branio ulazak majsorima u zgradu jer nemaju njegovo dopustenje.

3. Bio uhvacen nekoliko puta u mom stanu polugol s pivom kako zlostavlja te iste radnike iako sam mu barem 5. puta vec rekla da mi ne ulazi u stan. govori mi da sam bahata za jednu zenu i sto se odmah ljutim. Razumijem odmah da svi moji problemi ne bi postojali da sam muskarac od 200 kg. 

4. Slao mi poruke i pozive danima i satima ludo rantao ni o vise ni je neznam cemu. Ljut je radi pitara cvijeca, ljut je jer ja imam ulazni tepih na vratima i zasto njemu nisam jedan kupila i takve nenbulozne izjave. 

5. Zadnji put kad mi je pisao poruke na Whatsupp, tipkao je i zvao od 21:00 navecer do 4:00 ujutro. Sve su odreda bile prijetnje i gluposti pomjesane u neku salatu rijeci na sto sam mu napisala da mi se vise ne obraca i da mu zovem policiju, te sam ga blokala.

5. Prijetio mi da ce me baciti niz skale, ali u stilu nemoj da dode do toga da ja bacam cure niz stepenice. Nemoj se s menom zaj... itd. 

6. Kontaktirao mog gradevinara i zlostavljao ga na telefonu dok je čovjek već bio na drugom gradilištu, tako da je ovaj morao zvati ljutit mene da kontroliram svog susjeda, iako nisam bila ni tu na lokaciji i iako nisam vidjela susjeda tjednima. Nitko ziv nezna ni razumije odakle mu uopce broj mog građevinara. 

7.  Zvao mi je komunalnog redara(iako ne placa komunalije) radi 3 vreće šute koje su stajale na boku naše zgrade, svi drugi stanari su mi dopustili ostavljanje šute tu dok ne završe radovi. Sam komunalni redar me zvao 2. puta jer me susjed prijavio i uredno mi objasnio da on vidi da je covjek skroz lud, ali da ce se praviti da će mi dati kaznu(pricali smo preko mobitela dok su susjed i on bili ispred zgrade) i onda smo on i ja morali glumiti kako cu ja dobiti kaznu da ovaj ode i pusti ga na miru. 

Sutradan je napisao kucni red i zalipio ga na nasu oglasnu plocu, red specijaliziran za mene.  Kao zabranjeno hodanje radnicima, zabranjeno lupanje o moj zid. itd. 

8. Nakon sto mu komunalni redar nije uspio, aktivirao je mladi par iznad mene koji zivi i tek je kupio stan, slao im je slike unutrasnjosti mog stana i blakona(jer djelimo balkon koji je ograđen) i isklevetao me da ja zlostavljam zgradu i ostale lazi, da je gospođa odlučila da mi dođe ispod balkona koji nju grozno smeta i ružan joj je, te da mi govori da sam ciganka. 

9. Prijetio mi je građevinskom inspekcijom na sto sam mu rekla ok, zovi je i nasmijala se što ga još više naljuti. Istu stvar sam rekla i susjedi iznad, ali iskreno, samo sam sokirana što sve ljudi rade i kako se ponasaju. Građevinsku mi zaista nemaju sto zvati, nisam ni zidove u stanu rusila, a kamoli ista vrijedno njih. 

9. Nasao je broj mog svekra koji mi je pomagao sa izvrsenjem radova zbog mojih poslovnih obaveza, a i njegovog iskustva, a i jer mi je familija.  Zvao ga je na telefon i slao mu slike tapeta i nekih tanjura(???), skroz ludo, sram me tipkati ove gluposti. 

Zvao ga je na posao, zvao je mog muza na posao i trazio pare zbog toga jer smo zagletali oko svojih novih ulaznih vrata i obojali ulaz u boju koju je bio obojan, prijetio mui je da ima slike radnika i mene u stanu što me posebno uznemirlio.  Još je rekao da je htio doci tamo direktno, mnogo puta mu je receno da ako nas ne prestane uznemiravati da cu mu zvati policiju. To je neko vrijeme djelovalo, al sad je vidio da se to nece dogoditi pa je jos gori. On se na meni izivljava iz kombinacije povijesnih razloga i teze lude malignosti.

Uopce mi nije ugodno stajati tamo jer mi se jednom ucinilo da sam vidjela kako vrh mobitela viri u moj balkon.

Jucer je opet uhvacen kako nam snima auto, kako snima moje prijatelje kad idu u stan, pljuca mi na vrata i radi male dišpete koji mi samo paraju zivce zbog cega i pisem ovaj post. 

Poznajem ga 15. godina i u tih 15. godina on: 

1. Ne placa pricuvu, vec 2. put se dize tuzba za neplacanje za koju budem ja okrivljena u njegovoj ludoj glavi iako je dize upravitelj.

2. Struja mu je ugasena ima 12 godina, prvo se ilegalno priukljucio, pa je bio tuzen zbog toga, pa se spojio na struju od naseg stubista i nabio racun od 3 k eura, pa je moj pokojni otac predstavnik kad je shvatio sto se desava samo ugasio  i cekamo da susjed plati, al to se nece dogoditi.  Opet, ja sam kriva u njegovim ocima sto se to dogodilo. 
Sada krade struju sa krova ili nesto, neki kabel s prozora mu ide direktno na krov. Sa druge strane gdje mu je balkon krade televeiziju. 

3. Renoivira stan svih 15. godina, samo lupa po zidu kojeg djelimo do te mjere da sam tokom renovacije shvatila da je ogolio zid do same cigle i na to lijepio mramor. Morala sam se 25 cm uvuci u svoj stan samo da ne cujem kako diše.  Oba roditelja su mi dugo bolovala i svo to vrijeme je lupao i lupao i nisam nista govorila jer znam kakav je, ali svaki dan je kucao na vrata da mi kaze da stisa tv(koji je glasan njemu zbog njega) i uvijek bi poslusala. 

4. Prijetio bi mojim starim roditeljima, ali to su vec sad gotove price. Optuzivao bi mog oca fa mu je ukrao novcanik, pa bi mu prijetio da mu vrati novac koji mu je kao ukrao itd. 
A moji divni roditelji su ga 3 godine hranili i oblacili jer im ga je bilo zao. Svima prvo bude zao covjeka, ali onda ti on krene prodavati ciglu. 

5. Poznat je policiji, ima kilometarski dosje, bavi se gospodarskim kriminalom i iznudom, policija mi uvijek kuca na vrata gdje je on, kazem neznam jer znam da cu samo sebi stvoriti probleme što je grozno, al gore je kad kažem gdje se nalazi. Tuče ljude i takve stvari,  jednom je nesto otvorio i nije placao radnice i sve te jadne zene su nam dolazile danima i mjesecima kucati na vrata, pa one same, pa one s bracom, muzevima i ocevima, bio je grozan period. 

6. Svi u zgradi ga ne mogu podnjeti i svi smo nesto pokusali, ali nakon nekog vremena covjek samo zeli zivjeti, a ne gubiti dane na ovakve ludake. 

7. Čovjek nije vlasnik stana, ima kupoprodajni ugovor, ali nije upisan u vlasnicki list zgrade jer nije platio porez na nekretninu. Moja teorija je da nije jer je duzan ka Grčka svima, grad ga trenutno tuži, država isto, privatne tužbe itd. Kad je Tehnopolast prvi put dignuo tuzbu, namirli su se preko racuna bivše vlasnice jer je njen oib i ime na vlasnickom.

8. Moja obitelj je dugo tom covjeku pomagala i radila ustupke, posudila pare, hranili ga, prali mu odjecu, djelio nas internet jer vidis da nema nikoga i nista.

Znam da je ovo nebitno za moj slucaj, ali pokusavam docarati karakter tog covjeka.  Nazalost, imam malo stvari u tekstualnom obliku, ali imam svjedoke i druge zrtve ovog ludaka. Jucer sam mu prijetila da cu mu zvati oca jer je to jedina osoba koje se boji(pricamo o osobi koja ima 50 godina), ali samo zelim da me pusti na miru i da mamin pitar mogu staviti ispred stana kao i nekada. (Jucer mu je pitar bio problem, danas ce opet biti tepih ili boja vrata) .

Ono što mene zanima je što mogu napraviti, kojoj instituciji/insatitucijama se mogu obratiti i kako zaštiti sebe i svoje bližnje od njega?

Kad kažem ljudima oko sebe da cu zvati policiju jer sam na rubu pameti, samo mi kazu jesi luda, nece ti oni nista napraviti jer nemas dokaze, narugat ce ti se u lice i reci ce ti da ga ignoriras i da ostanem mirna, na kraju ce te ozljeditit i napasti...

Ignoriram ga vec 4 mjeseca, a on samo eskalira svoje ludorije, tako da ignoriranje ne radi nista. Kad ja okrenem drugi obraz,on samo pljune u taj.
A i strah me, ja sam cura od 65 kg i mogu se ja zaderati jednom na njega kao jucer()pa mi se smije u lice), ali nece ni to dugo. Isto tako, zasto ja moram tolerirati nasilnika? Jel moze ova država pomoci nekome prije nego sto je prekasno?

Iskreno, za njega je potreban doktor, policija i jaki momci da ga odvedu u bijeloj košulji. Vidim da covjek nije dobro, fizicki izgleda jako loše, ima onaj lakirani pogled na očima kao da je u nekoj maniji, tresu mu se ruke, laže i petlja se o svoje rijeci, a rasprava s njim nema smisla. Ali moram i ja zastititi sebe i svoje bliznje, a nisam ni ja meta za ludilo i sve ovo mnogo utjece na moj duševni mir. 


Lokacija je Split. Stan necu prodati ni pod razno, to mi je najgori savjet koji sam do sada dobila, u tom stanu je toliko ljubavi i povijesti moje familije.

Hvala na čitanju i isprike na dugom postu


 
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija