Jump to content

Pomoć vezano za kupnju nekretnine i parkirnog mjesta


mmario.ffrohlich

Preporučene objave

Poštovani, 

molio bih vašu pomoć vezano za kupnju nekretnine i pripadajućeg pravnog mjesta. 

Naime, planiram kupiti nekretninu uz koju je prodavateljica navela da ide i parkirno mjesto. Međutim, tu nastaje problem: naime, prodavateljica je u predugovoru navela: 

image.thumb.png.b27f093bd2d3410e9cb622beae452671.png

 

Ovaj dio k.č. 759/2 odnosi se na nekretninu, a 759/1 odnosi se na oranicu koja se nalazi odmah uz nekretninu. Provjerio sam i zemljišnu knjigu, u koju je ubilježena oranica te u njoj piše: 

image.thumb.png.605e42c2135ee2c56053f4e6abb2c5dc.png

image.png.d010ec2b15a2d9e506a23f81a8070948.png

 

Isto tako, koliko znam, navedena oranica nije parcelizirana. 

Ono što me zanima je: je li navedeno, s pravne strane, ispravno ? Odnosno, može li se na taj način prodati taj dio 'parkinga', a pri čemu je jedan dio na jednoj K.Č, a drugi na drugoj. 

Isto tako, obzirom da nije isparcelizirano zemljište, ukoliko ga kupim, mogu li se tu povući neke pravne zavrzlame u budućnosti ? Tipa da mi za X godina netko dođe i kaže:'to je moj dio, a ne tvoj' ili nešto slično ? 

 

Nadam se da sam dobro opisao situaciju, ako treba dodatno nešto od podataka molio bih da napišete. 

 

Unaprijed hvala svima na svim odgovorima. 

 

Lp,

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo sam se htjela osvrnuti na mogućnost parcelacije te čestice s prostorno-planerskog aspekta, no zapeo mi je za oko suvlasnički dio prodavateljice, pa mislim da bi vam u fokusu razmišljanja trebao biti suvlasnički dio cijele parcele koji iznosi 810/99000, tj. pretvoreno u decimalan broj iznosi 0,0081818182,  pomnoženo s površinom čestice 1125 m2 što iznosi 9,20 m2 u faktičnom (su)vlasništvu.

Treba li vam još što dodati?

uređeno: od Antuntun56
dopuna odgovora
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija