Jump to content

Radni staž


navina

Preporučene objave

Već godinama radim posao na nepuno radno vrijeme.Na mirovinskom su mi rekli da se nepuno radno vrijeme računa kao puni staž  zato da bi se skupilo minimalni broj godina za penziju.Npr. tko ima 10 godina staža onda se onih pet Godina do 15 godina radnoga staža za minimalnu mirovinu može raditi i na nepuno radno vrijeme, ali ono će se računati kao puno.. Međutim ja sam uglavnom u životu radila na nepuno radno vrijeme i imam malo radnog staža,a imam preko 50 godina.Sada imam priliku da dobijem posao na puno radno vrijeme međutim plaća će biti ista kao kod posla na nepuno radno vrijeme.Da li mi se isplati uopće prelaziti na drugi posao, ako se nepuno radno vrijeme računa kao puni staž i da li cu ostvariti bolju mirovinu prelaskom na drugi posao bez obzira što je ista plaća?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 08. 2024. u 22:46, Miran89 je napisao:

Veće uplate u mirovinsko = veća mirovina. Ako vam je ista prijava onda ne postoji temelj za veću mirovinu. 

Greška poštovani Miran,

iznos mirovine raste i rastom mirovinskog staža, ne samo rastom uplata mirovinskih doprinosa. Tako je za iznos starosne ili prijevremene starosne mirovine bolje raditi na puno radno vrijeme. 

Sve ostalo je odluka zaposlenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija