Jump to content

Odugovlačenje sudskog postupka


korisnikulegalis

Preporučene objave

Nasljedio sam stan un Zagrebu sa sudskim rješenjima o nasljeđivanju koje su bili baza za upis samo mene u gruntovnicu (1/1).
Osobu koja se nezakonito nalazi u stanu pokušao sam mirnim putem preko medijatora riješiti da se iseli.
Na to mu je njegov odvjetnik predložio da on pokrene sudski postupak preko tužbe na OGS Zagreb da je on vlasnik toga stana
(bez ikakve pravne osnove). U gruntovnici je na to upisan spor. Sudski postupak se odugovlači već 5g u prvom stepenu i ja kao tuženik nisam uopće saslušan.
Protustranka "kupuje vrijeme" i žali se na sve. Od jeseni 2022g do danas nema nikakvog pomaka.
Od tada moj odvjetnik ne poduzima ništa samo na moje zahtjeve šalje požurnice na sud. Pošto živim u inozemstvu ne znam kako bi se postavio u toj situaciji.
Za svaki konstruktivni odgovor sam zahvalan!
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 13. 08. 2024. u 20:07, korisnikulegalis je napisao:

Nasljedio sam stan un Zagrebu sa sudskim rješenjima o nasljeđivanju koje su bili baza za upis samo mene u gruntovnicu (1/1).
Osobu koja se nezakonito nalazi u stanu pokušao sam mirnim putem preko medijatora riješiti da se iseli.
Na to mu je njegov odvjetnik predložio da on pokrene sudski postupak preko tužbe na OGS Zagreb da je on vlasnik toga stana
(bez ikakve pravne osnove). U gruntovnici je na to upisan spor. Sudski postupak se odugovlači već 5g u prvom stepenu i ja kao tuženik nisam uopće saslušan.
Protustranka "kupuje vrijeme" i žali se na sve. Od jeseni 2022g do danas nema nikakvog pomaka.
Od tada moj odvjetnik ne poduzima ništa samo na moje zahtjeve šalje požurnice na sud. Pošto živim u inozemstvu ne znam kako bi se postavio u toj situaciji.
Za svaki konstruktivni odgovor sam zahvalan!
 

Bez uvida u spis je teško reći. Ali ako nema ničeg novog od 2022., ja bih po Zakonu o sudovima podnio Zahtjev za suđenje u razumnom roku 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija