Jump to content

zastara platnog prometa


scampy

Preporučene objave

Prvo, nije sud odbacio ovrhu, nego je stavio izvan snage rješenje o ovrsi, što znači da ga rješenjem može i potvrditi na kraju postupka.

Drugo, nije postupak po platnom prometu, nego platnom nalogu.

Reguliran Zakonom o parničnom postupku.

Može ležati 4 godine, zavisi na kojem je sudu, ako je negdje gdje su pretrpani, onda leži... A vama se nakupljaju kamate.

A što se tiče zastare, ako ste pisali prigovor, mogli ste istaknuti prigovor zastare na vjerodostojnu ispravu temeljem koje je donijeto rješenje o ovrsi. I možete i u tijeku postupka još uvijek.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sorry na pogreškama, nisu iz ne znanja nego brzine. molim te pojasni mi ovo što si napisala da ja mogu sada , ničim izazvan ,napisati sudu(općinskom) zamolbu, zahtjev. šta li(e to ne znam , pomozi) i ustvrditi kako je predemet u međuvremenu otišao u zastaru i da će to biti dovoljno da se predmet odbaci!!! znači li to ipak da ima zastare??? pitaš se zašto nisam odmah istakao zastaru, pa nisam u tom momentu mogao kad nije bilo u zastari???? hvala svilenice :jupii:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije ti ni sada u zastari ako nije bilo u trenutku kada su satvili prijedlog za ovrhu. Postupak će se voditi kao prigovor protiv platnog naloga, a to znači da će se najjednostavnije voditi parnica. I onda donijeti presuda kojom se platni nalog ili održava na snazi ili ne i razlozi zašto. I od pravomoćnosti te presude i s presudom ponovno pokreću ovrhu na temelju ovršene isprave i za to imaju rok od 10 godina. :propis: to po ZPP i OZ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem poopsy... nije moglo "u međuvremenu" zastarjeti... samo ako je prije pokretanja ovršnog postupka bilo u zastari možete isticati taj prigovor... ako nije, ne.

I to je cijela mudrost. Vi sad zapravo čekate poziv na raspravu.

Ali ako napišete o čemu se radi, na što su vam "sjeli" i što ste napisali u prigovoru, možda nešto izmudrijamo.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

indis je napisao:

molim objašnjenje!

sud stavlja van snage rješenje o ovrsi i postupak nastavlja kao u povodu prigovora protiv platnog prometa!

zanima me da li i predmeti koji se vode kao prigovori proti platnog prometa zastarijevaju i koji je to rok. u zakonu i pravilniku o platnom nisan ništa našao! hvala :tikvan::zbunj:

tako da nitko ne odgovorio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija