Jump to content

HITNO! Alimentacija i zahtjev za skrbništvom


Nea

Preporučene objave

Pozdrav svima !

 

Zanima me da li mi netko može pomoći svojim odgovorom,naime, trebala bi podnijeti zahtjev za uzdržavanjem maloljetnog djeteta ( ima 1 godinu) i zahtjev za punim skrbništvom s tim da bi otac imao pravo viđanja djeteta.

Kome i kakav zahtjev trebam postaviti,napisati,objasniti?

 

Sa ocem djeteta majka je živjela 4 godine u izvanbračnoj zajednici i nedugo nakon rođenja djeteta je ta zajednica prestala.

 

Molim Vas za pomoć,jer mi je dosta hitno.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostrano isključivo skrbništvo u smislu samohranog roditelja se ne može dobiti dok postoje dva roditelja od kojih ni jednom nije oduzeto pravo na roditeljsku skrb, što je prilična rijetkost, a provodi se temeljem odredbi o grubom kršenju prava djeteta i sl.

 

Radi se o povjeravanju djeteta jednom od roditelja, dok oboje dijele pravo i dužnost roditeljske skrbi i dalje. Temeljem toga se onome koji s djetetom ne živi usput određuje iznos kojim će sudjelovati u njegovom uzdržavanju, te predviđa zaštita djetetovih prava na susrete i druženje s roditeljem s kojim ne živi dinamikom po preciznije određenim terminima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije ništa riješeno,zato sam postavila pitanje za oba zahtjeva.Dijete živi s majkom i otac ga viđa povremeno.

Zanima me kako bi trebali glasiti zahtjevi koje upućujem Općinskom sudu. i da li postavljam odvojeno zahtjev za povjeravanjem i uzdržavanjem.

 

HVala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijedlog sudu, sporazuman oba roditelja ili to uradi jedan, da donese odluku s kojim će roditeljem dijete živjeti, te odredi način i vrijeme susreta i druženja djeteta s drugim roditeljem, iznos udržavanja. Precizira se sve tri stavke prijedlogom.

Sud ne mora prihvatiti eventualni sporazum roditelja ukoliko smatra da nije u skladu s dobrobiti djeteta.

 

Slično kao kod razvoda bez dijela u kojem se brak razvodi. Drugo je uglavnom isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija