Jump to content

polovica kuće u "tuđem" dvorištu


Lori

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć.Moji roditelji imaju kuću na otoku u Zadarskom arhipelagu.Naime moj otac je 50-tih godina otišao na školovanje i kada se vratio našao je situaciju da je susjed ušao u naše dvorište 1,5 metar i na našoj zemlji napravio cisternu za vodu, tako da se polovica naše kuće našla sada u "njihovom dvorištu". Nakon silnih podmetanja 70-tih godina su moji otišli na sud i sud je donio presudu da se susjedi moraju povući na svoje, ali zbog dobrosusjedskih odnosa moji roditelji nisu na tome inzistirali. Samo da se prestane sa provokacijama. Ali sada djeca nakon smrti svojih roditelja (njih 6) ponovno kreću sa provociranjem i prijetnjama da će nam zatvoriti prozor. Što da radim, roditelji su stari i umorni od silnih otimanja zemlje, a ja bih voljela to rješiti da ne ostaje mojoj djeci problem. Da li je presuda iz 70-tih pravovaljanja ili trebam pokrenuti novi spor? Molim vas za hitni odgovor i savjet. :-? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je presuda iz 70-tih pravovaljanja ili trebam pokrenuti novi spor? Molim vas za hitni odgovor i savjet. :-? Unaprijed hvala.

 

Presuda je pravovaljana tako dugo dok nema drugačije.

Drugo je pitanje kakvi sada urbanistički uvjeti vladaju u vašem mjestu.

raspitajte se u vašem mjestu u odjelu za Urbanizam i komunalne djelatnosti za uvjete koji su sada na snazi.

Prema tim uvjetima postoje pravila po kojima netko nešto može i nešto ne smije.

Good luck.

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji izvod iz katastra i u njemu se vide granice parcela. Pitam se, jesu li ovi susjedi 30-godišnjom uzurpacijom stekli nekakvo pravo? Mislim da bi MH znao o tome bolje. Možda bi bilo dobro da mu pošaljete privatnu poruku.

Uvjeti gradnje za to područje vrijede za objekte koji se sad grade, ne za postojeće. Tako, teško da će vam ikako moći zatvarati prozor koji je tu odvajkada. Samo, davež je podnositi ovakve užasne susjede, i to u bespravnoj atmosferi koja ovdje vlada :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija