Jump to content

molim vas hitno mi treba pomoć


vera30

Preporučene objave

Molim vas da mi čim prije odgovorite u pitanju je upis djeteta u drugu školu.

Naime imam kćer od 11 godina koja je do sada pohađala privatnu školu dogodili su se neki nesporazumi među djecom a i mi više nismo u mogućnosti plaćati školarinu pa smo je odlučili preseliti u drugu školu. E sad nastaju problemi, u drugoj je školi ne žele primiti ukoliko nema svjedodžbu prethodne škole, a u prethodnoj školi mi je ravnateljica jasno dala do znanja da prvo moramo podmiriti dugovanja prema šoli kako bi ona nama dala svjedožbu da je dijete završilo 5. razred. Moje pitanje glasi : Da li ravnateljica ima zakonsko pravo zadržati svjedodžbu dok mi ne podmirimo dugovanje prema privatnoj školi?

Kako da ja kćer bez svjedožbe upišem u drugu školu?

MOLIM VAS HITNO ODGOVOR :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se radi o privatnoj školi, pretpostavljam da ste potpisali ugovor. Provjerite što piše u ugovoru.

 

Također se obratite i prosvjetnoj inspekciji Ministarstva obrazovanja. Podatke imate na stranicama Ministarstva. Ne znam da li su nadležni ili ne, ali ako i nisu, trebali bi Vas znati uputiti nekome tko je nadležan i razumije se u te stvari.

 

Moje osobno mišljenje je da se u ovom slučaju ne može uskratiti "usluga" zbog dugovanja, što bi u nekim drugačijim slučajevima vjerojatno bilo sasvim opravdano, jer se onemogućuje pravo i obaveza djeteta na redovno školovanje.

 

Međuti, dug ipak morate platiti kad-tad, a odugovlačenjem ćete si natovariti i kamate i troškove možebitnog sudskog postupka. Ne bi li ipak bilo najjednostanije da platite dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam puno na odgovoru, jasno mi je da moram dugovanje platiti. Ja sam ravnateljici i rekla da će dugovanje biti podmireno najdalje do studenog.

Hvala vam još jednom na savjetu, idem potražiti ugovor da vidim što piše.

 

 

 

U ugovoru nigdje ne pišu koje su sankcije ukoliko nastupe dugovanja.

Jedino što piše to se odnosi na samo da ukoliko proizađu sporovi da će se to rješavati na sudu.

Niti jednom se rječju ne navodi uskraćivanje dokumenta o položenom razredu niti nešto slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija