Jump to content

rodiljni dopust+strana drzavljanka+rad na odredjeno


mummy_stranger

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

da predjem odmah na stvar:

 

1.Strana sam drzavljanka kojoj je odobren prvi privremeni boravak u RH (do 09.04.2009.) na osnovu sklapanja obitelji

 

2.Kao supruzi hrvatskog drzavljanina odobren mi je rad u RH, tako da sam u radnom odnosu od 06.2008.god (dipl.inz.strojarstva). Prvi ugovor na odredjeno je sklopljen do 01.09.2008.god. Nakon toga je produzen na 6 mjeseci-do 28.02.2009.

 

3.U medjuvremenu ostajem u drugom :-D stanju pri cemu je termin poroda 19.03.2008.

 

Kakva su moja prava na porodiljni dopust? :-? Poslodavac jos uvjek nije siguran da li ce mi produziti ugovor. Ja bih na porodiljni morala ici najkasnije 28 dana prije termina, sto je, jos uvjek, za vreme trajanja ugovora.

Imam li pravo na porodiljnu naknadu i da li ce ona iznositi 100% place ( i u slucaju da mi ugovor ne bude produzen :place: )?

 

Unapred hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na to da 01.01.2009. godine stupa na snagu novi Zakon koji će dakle najverojatnije vrijediti u vrijeme kada ćete stupiti na rodiljni dopusti:

 

Narodne novine broj: 85/2008

Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama

Narodne novine br.: 85

21. 7. 2008. godine

 

bilo bi prerano ovdje davati bilo kakve prognoze o Vašem slučaju.

 

No u biti Vaš temeljni problem ne leži u gore navedenom, već je negdje drugdje, osnovno pitanje, statusno u ovom predmetu je:

 

da li Vi uopće po osnovi koju gore navodite možete raditi u Republici Hrvatskoj, tako da pogledajte dobro temeljm čega Vam je odobren rad i kako izgleda to odobrenje Ministarstva unutarnjih poslova i dobro to provjerite, a kako se netko ne bi sjetio (govorim Vam to iz prakse), da nakon nekog vremena zaključi da u biti niste ni mogla uopće biti prijavljena u radni odnos, te bi u takvom slučaju to značilo poništavanje svih statusa (i prava) koji nisu bili u skladu s time.

 

Provjeriti ovo obavezno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez radne ili poslovne dozvole mogu raditi sljedeće kategorije stranaca:

 

1. stranci s odobrenim stalnim boravkom,

2. stranci kojima je odobren azil,

3. stranci kojima je odobren prvi privremeni boravak usvrhu spajanja obitelji sa hrvatskim drzavljaninom , strancem na stalnom boravku ili azilantom,

4. žrtve trgovanja ljudima kojima je odobren privremeni boravak,

5. stranci koji u Republici Hrvatskoj imaju status redovitog učenika ili studenta kada obavljaju poslove posredstvom ovlaštenih posrednika, bez zasnivanja radnog odnosa,

6. stranci koji imaju privremeni boravak u svrhu znanstvenog istraživanja iz članka 67. ovoga Zakona,

7. stranci koji imaju autonomno odobrenje boravka u Republici Hrvatskoj (članak 140. Zakona).

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija