Jump to content

Automobilska nesreća


RAGA

Preporučene objave

Osoba je imala nesreću u kojoj je zadobila prijelom vratnog kralješka.

vezana, brzina 30km/h, doletilo mu je drugo vozilo i zabilo se u njega.

zanima me kako ide sad procedura sa bolovanjem(2 mj sigurno ne radi ako ne i više).

komisija i to? i koliku plaću dobiva( prijavljen je na 3000, inace dobiva oko 7000). (znam da je to za radno i socijalno) i koje osiguranje bi trebao potrazivati novac i koliko bi taj iznos (otprilike) bio i dal visina iznosa ima veze sa duzinom bolovanja..

 

puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je bilo u vrijeme radnog vremena, onda bi to trebala biti ozljeda na radu. Za ozljedu na radu naknada bolovanj je 100% od osnovice, a osnovica se izračunava tako da se izračunaju neto primanja zadnjih 6 mjeseci prije mjeseca ozljede sa satima rada, te se tako dobi satni iznos naknade. Ako je čovjek prijavljen na 3000 kuna, onda će i dobivati otprilike toliko, ovisi isto koliko koji mjesec ima radnih dana (sati). Naknadu daje poslodavac, koji onda traži refundaciju od HZZO-a.

Što se tiče prijave ozljede na radu, treba u roku tri dana prijaviti kod HZZO-a i kod doktora medicine rada, koji je određen za firmu u kojoj radi ozljeđeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joj oprosti jos me zanima to kod plaće.. on na busti dobije 7000, 3000 je valjda osnovica a ostalo kroz razne dodatke valjda dobije i sve mu bude isplaćeno kroz racun a ne na ruke pa me zanim dal postoji mogućnost da mu se kao osnovica izračuna više.. vjerovatno ne.. :-)

 

poz.. i hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija