Jump to content

zamjena zatvorske kazne za ROD


zkova257

Preporučene objave

Dobio sam pravomocnu presudu za zatvorsku kaznu od 3 mjeseca.Konkretno radi se o krivotvorenju isprava,registarske tablice sa jednog svog automobila sam stavio na drugi svoj automobil.Danas sam dobio poziv za urucenje rjesenja o izvrsenju zatvorske kazne od ta 3 mjeseca na koju sam osudjen.Na nekim internetskim stranicama sam vidio da se zatvorske kazne do 6 mjeseci mogu odsluziti i radom za opce dobro pa me zanima dali ja mogu koristiti tu mugocnost.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova257 je napisao:

Danas sam dobio poziv za urucenje rjesenja o izvrsenju zatvorske kazne od ta 3 mjeseca na koju sam osudjen.

 

 

to se trebalo tražiti u žalbi na presudu, sad je već izvršenje u pitanju..iako, do primjene ove zamjene dolazi ako su ispunjeni zakonski uvjeti, ne uvijek, i nije obavezno..

 

iako, nije mi jasno kako ste dobili 3 mjeseca kad je minimum za krivotvorenje reg. pločica 6 mjeseci.. bilo ublažavanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova257 je napisao:

rjesenja o izvrsenju zatvorske kazne od ta 3 mjeseca na koju sam osudjen

 

čovjek je napisao - zatvorske..

 

da je dobio uvjetnu ne bi dobio nikakvo rješenje o izvršenju..

jedino da je imao uz uvjetnu kakav dvostruki uvjet pa je bilo opoziva..

 

i pitanje je dosadašnje osuđivanosti, jer ako je bio "čist", ne bi odmah dobio zatvor za ovo kazneno djelo..

 

 

e, što je ovo super nagađati o čemu se radi :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,da imam i prijasnjih kaznjavanja al u davnoj proslosti,zbog toga drzavna tuziteljica nije htjela odustati od takve kazne iako prijasnja su stara i vise od 10 godina.Nisu nikakve velike stvari nego eto sitnice za koje sam dobivao uvjetne kazne.Znam ovo je zesca glupost u kojoj sam najveca budala ja,al ako postoji ta mogucnost da zamjenim OK,posto vise nisam balavac i imam zenu i dvoje djece.U krajnjem slucaju odsluziti kaznu pa me mozda i puste mjesec dana ranije i to je to al naravno da cu pokusati odgoditi da prije toga barem obitelj priskrbim novcem od prekovremenih za to vrijeme dok sam u zatvoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pojasnim.

Bio sam napisao post u kojem sam površno odgovorio (bio istodobno na 2 slučaja u kojim su predmet uvjetne osude) da se prvo provjeri da li se radi o uvjetnoj presudi.

 

Čim sam objavio post, shvatio sam da sam pobrkao ločniće jer je osoba dobila rješenje o izvršenju zatvorske kazne, pa sam ga obrisao jer sam smatrao da ga nitko tako brzo nije "registrirao" moj odgovor.

 

No prevarih se pa se ispričavam postirateljima, a posebice članu "jazz031" koji se nadovezao na moj post koji je očito u par sekundi razlike bio obrisan, a da jedan za drugog nismo ni znali što radimo.

 

Još jednom ispirka :tupan: :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija