Jump to content

Lažni potpis na punomoći ili zamjena identiteta


Pao_Smarsa

Preporučene objave

Pozdrav svima,

evoga imam jedan problem pa se nadam da ima nekoga tko me može savjetovati. Prije dva tjedna moj otac je dobio poziv za ročište u kojem je navedeno da je on tužio firmu, napisati ću XY koja je inaće u stečaju, i da od njih traži 750.000,00 kuna odštete.

E sad moj stari sa tom firmom nikada ništa nije imao niti ih je ikada tužio pa je tako i napisao u dopisu te je poslao sudu. Sud je odgovorio tako što je poslao kopiju punomoći koju je moj stari navodno potpisao još 1996. godine. Punomoć je sastavljena kod odvjetnika u Zagrebu, te na njoj piše samo ime i prezime moga oca, nikakvih drugih podataka nema niti je ovjerena kod javnog bilježnika. Također na punomoći se jasno vidi da to nije potpis moga oca.

 

Pa me sad zanima što da odgovorim sudu jer me je strah da bi sud mogao tražiti od starog da plati sudske troškove za spor s kojim nema nikakve veze. Inače otac ima i staru osobnu iskaznicu izdanu 1993. gdje se jasno mogu usporediti potpisi na njoj i na punomoći.

 

Zahvaljujem na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija