Jump to content

napravio sam jednu veliku glupost i molim pomoc


hvalanapomoci

Preporučene objave

Najprije pozdrav svima . Naime prije nekoliko godina tocnije 4 sam bio sretno zaposlen u jednoj jakoj firmi i imao sam odlicna primanja ali nisam bio stalno zaposlen nego sam radio na ugovor o radu na tri mjeseca i stalno mi se produzivao . Kako sam postao otac i osnovao obitelj trebao nam je auto pa sam odlucio da ga i uzmem naravno na kredit ili leasing . Tako da sam otisao u obliznju auto kucu i raspitao se o mogucnostima . Tamo sam nasao auto u vrijednosti 60 tisuca kuna i rekli su mi da mogu dobiti kredit ali poslodavac mora podpisati da nisam u odkaznom roku.Taj podpis sam od poslodavca dobio i uzeo sam auto na leasing ako je (prometna je bila kod mene a knjizica vozila u banci). Medjutim mjesec dana nakon toga ja sam dobio odkaz u firmi i sve mi je krenulo niz brdo .Necu reci da sam bio mlad i lud da se netko sazali na mene nego stvarno je bilo tako jer sam poslije toga napravio stvarno velike gluposti.Imao sam 15-ak tisuca kuna ustedjenih i da bi ja i obitelj mogli nekeko prezivjeti mislio sam da je najbolje da otvorim kafic i nasao sam prostor nesto improvizirao i sljedecih 5-6 mjeseci sam uredno placao ratu od 730 kuna na mjesec naime kredit je bio na sedam godina.Ali onda su krenuli pravi problemi jer mi je promet pao i dolazili su dugovi a ja nisam imao izlaza i zavrsio sam maltene na ulici sa trudnom zenom sinom i dugovima do vrata jednostavno nisam imao doslovmo sta da jedem .Posla nisam mogao naci ni ja ni supruga jedini izlaz nam je bio da odemo u inozemstvo . . tablice nisam odjavio jer nisam mogao u policiji su mi rekli da nemogu jer je vlasnik banka !U tom cijelom kaosu sam izgubio i ugovor od banke i otisao u inozemstvo trbuhom za kruhom !!Ja stvarno nisam imao drugoga izbora i nemojte me gledati kao kriminalca !!Kasnije sam od prijatelja cuo da su me trazili ljudi iz croatia osiguranja posto su oni osigurali kredit trazili su naplatu a to je auto . Ja sada imam dobru financijsku situaciju i dali je moguce da se dogovorim sa njima da se sastavi ugovor u kojem cu ja njima uplacivati mjesecnu ratu od oko 1000 kuna i isplatiti taj auto ??molim vas za pomoc neznam sta da radim nemogu da spavam i to me jako muci znam da sam napravio veliku glupost ali sada jos od banke nemogu dobiti toliki gotovinski kredit zbog ove krize .molim vas pomagajte unaprijed vam zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

kao prvo da ti kažem da mi je iznimno žao zbog situacije u kojoj si se nalazio...

stvarno u takvim trenucima čovjek teško ostane priseban...

 

da ti odgovorim na pitanje, sa osiguranjem se 99,9% nećeš moći nagoditi na taj način an koji želiš, oni će htjeti zaplijenu auta ili kompletan povrat duga odjednom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarno bi želio da se uspije dogovoriti o otplati na rate, ali takav slučaj sam imao u bliskoj blizini i oni su htjeli cjelokupan iznos ili vrati vozilo... a da stvar bude još gora čak i kad bi se vozilo vratilo i dalje slijede neki troškovi koji bi sjeli na naplatu, sad točno ne znam koji jer prošlo već neko vrijeme...

 

ne želim ti gasiti svaku nadu, samo prenosim vlastito iskustvo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim iskustvy su različita ali očito postoji i bolja i lošija varijanta..situacija u zemlji je loša a oni se hoće svakako naplatit a to je dovoljan razlog da pristanu na otplatu ili će ići u parnicu,ovrhu.... znaju oni za sve to.. na koncu šta košta pokušati..svejedno se treba s njima sresti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija