Jump to content

Molim pomoć oko otvaranja obrta


guc

Preporučene objave

Zaposlen sam. Ekonomski tehničar. Želio bi otvoriti obrt za sitnije autolimarske popravke.

Zanima me koje uvjete moram ispunjavati da mogu otvoriti takav obrt i da li uopće postoji takav ili sličan obrt.?

Kod roditelja imam prostor gdje se djelatnost može obavljati, također i živim na toj adresi ali ne posjedujem tu nekretninu.

Ako se moram prekvalificirati, u koje zvanje se moram prekvalificirati?

Da li moram plačati zdrastveno, mirovinsko i ta osatala davanja, buduči da sam zaposlen i da mi to več sadašnji poslodavac plača.

Molio bi ako netko zna nešto više o tome da piše.

Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za autolimarski obrt morate imati zvanje autolimar (znači,prekvalifikacija).Možete sa svojim zvanjem otvoriti isti obrt (bez prekvalifikacije) ali tada morate zaposliti stručnu osobu-autolimara.

 

Za prostor u kojemu bi se obavljala djelatnost morate imati uporabnu dozvolu i minimum tehničkih uvjeta.

 

Obzirom da prostor nije u Vašem vlasništvu,sklopiti Ugovor o najmu između Vas i vlasnika prostora (roditelja).

 

Vlasnik obrta koji je u radnom odnosu ne plaća mjesečne doprinose već godišnje (u jednom iznosu)i to ovisno o ostvarenom godišnjem dohotku iz obrta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija