Jump to content

Bolovanje 100%


Blanka

Preporučene objave

Ispričavam se ako je pitanje već bilo, ali nisam baš domaćin na ovom forumu. S obzirom da je moj dragi nešto "malo" sramežljiv, te on ne želi ništa ispitivati, imala bi pitanje ako mi možete pomoći. Ustvari, tri pitanja :-)

 

Dragi mi je na bolovanju od 03.2008. godine. Prvih 6 mjeseci dobivao je naknadu 70% plaće, a nakon toga 80% plaće. Jučer mu je stiglo rješenje za 100% DR bolovanje.

 

Pitanje : da li će razliku za 100% bolovanje dobiti do svoje pune plaće ili samo do iznosa od max 4.257,00 kn.

( Prosjek plaće mu je bio veći od 4.257,00 ). Pokušala sam jučer pronaći u zakonu, on je toliko nervozan da ne može ni čitati šta piše, ali sve što sam našla je da je maximalni mjesečni iznos za bolovanje 4.257,00 kn.

 

Da li će on sada dobivati svoj prosjek plaće ili 4.257,00 kn?

 

Ako je dobio pravo na 100% bolovanje, a za koji mjesec mu ističe 18 mjeseci bolovanja, hoće li onda dobivati 50% naknade ??

 

Unaprijed se zahvaljujem, i sve vas od srca pozdravljam !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

g.Blanka,Vaš suprug će primati 100%bolovanje(naveli ste da ima riješeno 100%bolovanje kao posljedica sudjelovanja u DR) kao da radi i to od 1.dana bolovanja,znači dobit će i zaostatake.

 

Što se tiće iznosa - bit će onaj koji je imao kao zadnju plaču kad je radio

 

Što se tiće duljine bolovanja -to određuje lj.povjerenstvo-u prosjeku je 1-2 godine(djelatnici policije do 3 godine max) (zavisi slučaj do slučaja)evo moj slučaj -ja sam bio na bolovanju 13 mj.(DVO)i mirovina......sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija