Jump to content

Pomoć u vezi ozljede na radu


IgorRijeka

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Prije par mjeseci doživio sam ozljedu na radu (ne svojom krivicom) dok sam obavljao svoj posao po nalogu poslovođe.

 

Uglavnom,slomljena mi je nosna kost sa pomakom i imam par šavova na nosu i licu.

 

Saznao sam da poslodavac nema policu osiguranja (firma sa cca 3000 zaposlenih,u državnom vlasništvu) tako da me zanima što sada?Privatna tužba (kolike su mi šanse da dobijem i koliko dugo bi to moglo trajati?)?

 

Hvala na pomoći,

Igor :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Bio sam na medicini rada,sva procedura je poštovana što se tiče prijave (zaštita na radu itd) ali još nisam dobio nikakav papir od zaštite na radu (gospodin iz ZNR je rekao da je papire poslao nekamo tek 26.1 a ozljeda se dogodila 16.1).

Doktorica me nakon dva tjedna hoće poslati raditi (a radi se o lomu nosa sa pomakom i šivanjem djela nosa i lica).

 

Hvala,Igor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IgorRijeka je napisao:

I može li me doktorica tako brzo poslati raditi?

 

Hvala

 

A gledajte, može, ona odlučuje.

A što se prijave ozljede tiče, zna se odužiti povratak tih prijava u tvrtku i na mjesec dana, ne bi bilo čudno da još par tjedana ne dobijete taj papir.

 

Ključno je što stoji na toj prijavi. Neslužbeno, iz iskustva govoreći, svaki lom je teža ozljeda. Za težu ozljedu na teren je trebala izaći i inspekcija. Jel' netko od inspektora uzimao vašu izjavu? E sad, prema svemu što ste Vi naveli, ja bi rekla da ozljeda nije bila proglašena težom (zašto, ne znam, ali opet, to odlučuje liječnik). Sve u svemu, ne znam Vam što drugo savjetovati, osim da se vratite na posao kad Vam je rečeno, a za potraživanja razna ionako imate još vremena. Javite se kad dobijete primjerak obrasca prijave, da vidimo što gore piše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija