Jump to content

OVRHA NA KREDIT NAKON 10 GODINA


anonimno

Preporučene objave

U 3 mj. 1997 moj muž potpisao je ugovor o kreditu za gospođu B.B. na iznos od 5.000,00kn. Rok otpate kredita bio je godinu dana.

Sada nakon 10 godina primio je na poslu prijedlog za ovrhu na plaću, na imovinu pokertnine i nekretnine. U tih 10 godina do dana današnjeg on nije primio niti jedu obavijest od banke da se kredit ne plača i da je on obavezan uplatiti. Znači da je on mislio kako je sve to riješeno odavno. A sada nakon 10 godina na iznos od 5.000,00kn mora uplatiti još kamate od 35.000,00 kuna.

Dali u ovom slućaju postoji zastara?

Šta se sve može i da napraviti da se ne uplati ukupan iznos od 40.000,00kn već samo 5.000,00kn na koje je moj suprug potpisao biti jamac?

Kako mi taj novac možemo od nje povratiti budući da već plačamo jedan kredit u ime te iste osobe?

Help me!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Kao prvo, ugovore o kreditima koje sklapaju banke ovjeravaju se kod javnog bilježnika, pa iste stječu svojstvo ovršne isprave, nakon što budu ispunjeni određeni uvjeti predviđeni zakonom (solemnizacija), prema tome, radi se o ovršnoj javnobilježničkoj ispravi, čiji je zastarni rok 10. godina (3 mj. 2007.g.), pa prema tome, banka se može naplatiti od vašeg supruga, budući da je isti vjerojatno solidarni jamac, pa banka može ići na koga želi, ili glavnog dužnika ili bilo kojeg jamca. Vi možete od glavne dužnice tražiti regres u parničnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija