Jump to content

Dobio kaznu zbog istekle registracije 1 dan


Mylor

Preporučene objave

Maler me neki zadesio, nisam ni znao do kad mi traje registracija, i policajac me štopao u drugoj županiji i ustanovio da mi je autu istekla registracija pred 1 dan.

 

Šta da radim, auto je od brata, posudio sam, iskreno nisam išao za tim.

 

Žalio bi se, ali vidim da na dnu kazne piše "Prigovor se podnosi putem ove PP/PU u dva istovjetna primjerka"

 

Dali mogu ja žalbu poslati poštom preporučeno ili ovo znači da moram baš ić u tu policijsku stanicu iz koje su policajci koji su me zaustavili?

 

Hvala :palac:

 

PS - dali je ovo prekršaj za kojeg će bit obavješten moj brat kao vlasnik vozila?

 

Jer...kako da kažem, nebi baš volio da baš kad meni posudi auto da stignu neki pozivi njemu za sud itd :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

osobno sam bio u neprilici prije godinu dana, kada mi je registracija istekla dan prije i još se je desila prometna nezgoda.

Na licu mjesta dobio sam prekršajni nalog isto kao i Vi, na koji sam podnio žalbu ( može se poslati preporučeno na PP ).

Nakon otprilike godinu dana dobio sam rješenje u kojem se novčana kazna preinačuje u opomenu.

Brat Vam nebi trebao dobivati nikakove pozive za sud, jer kazna glasi na Vas.

Napišite kvalitetnu žalbu u kojoj tražite da se nalog preinaći u opomenu ( morate napisati da niste prek. kažnjavani, malo kukati i plakati ) i trebalo bih vam biti uvaženo.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima!

 

Plemeniti, čini mi se da mi je policajac spomenuo dok sam pričao sa njim na licu mjesta nešto u stilu da "zakon sa kojim tehnički vrijedi do kraja mjeseca u kojem je auto registriran" ne vrijedi više.

 

Meni je recimo tablica vrijedila do 18.2. a zaustavili su me 19.2.

 

Iskreno ovo u članku 6. šta ste linkali mi nije baš "jasno"...kaže "svakog 12. mjeseca"....dali to znači da i do 28.2. vrijedi?

 

Ako možete taj dio malo pojasniti.

 

A inače, napisat ću neki kratki prigovor, nisam kažnjavan već godinama za apsolutno ništa, to ću navest, napisat ću da sam bio na putu i nisam bio u mogućnosti registrirat automobil, šta i je bio slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija