Jump to content

račun Zagrebparking + obavezni prekršajni nalog


wicked

Preporučene objave

Prije svega, pozdrav svim članovima foruma Legalis, nov sam ovdje pa imajte obzira :)

 

Trebam par savjeta od nekog stručnijeg, da me malo uputi i kaže prijedloge/mogućnosti. Situacija je sljedeća:

 

Osobni automobil (u vlasništvu mog oca, ja sam upravljao vozilom) bio je zaustavljen na području Gornjeg grada u Zagrebu - prilično sam siguran da se radi o pješačkoj zoni. Međutim, vozilo je bilo zaustavljeno radi dostave materijala (boje, kablovi, rasvjetna tijela itd.) zbog uređenja interijera obližnjeg objekta i to na kraći period (možda 10 minuta).

 

Iako automobil nije ometao kretanje pješaka, unutar tih 10 minuta netko je pozvao 'pauka' - zatekao sam ih u slikanju vozila, ali sam srećom izašao u tom trenutku, objašnjavajući zbog čega sam bio zaustavljen (imam dojam da me uopće nisu slušali) te sam vozilo nakon toga premjestio u garažu. Na kućnu adresu nakon par mjeseci (cca 4 mjeseca) od Zagrebparkinga dolazi račun sa slikom za započetu radnju - dolazak od 250kn.

 

U roku sam osobno predao prigovor na njihov račun (napomena: otac kao vlasnik vozila je potpisao prigovor), pozivajući se pritom na članak 10. Naredbe o mjerama za reguliranje prometa u središnjem dijelu Grada Zagreba (Službeni glasnik Grada Zagreba, 8/07), citat:

 

"Pri izvođenju opsežnijih radova (radi dovoza i odvoza materijala), prilikom selidbi, dolaska vozila hitnih intervencija (kada obavljaju poslove održavanja) i radio-televizijskim vozilima gradsko upravno tijelo nadležno za promet, može odobriti kretanje i stajanje vozila na područjima određenim člancima 2., 3., 4. i 5. ove naredbe."

 

Račun Zagrebparkinga je otac u međuvremenu platio.

 

Prigovor je, naravno, odbijen od strane Komunalnog te tvrde da je prekršaj očit, a troškovi 'pauka' realni. U istoj plavoj kuverti došao je i obavezni prekršajni nalog sa kaznom od 400kn (300kn + 100kn paušala za sud. troškove).

 

E sad..

osim već navedenog, i u odgovoru na prigovor i u OPN-u navodi se otac kao osoba koja je upravljala automobilom, što nije točno (za ovo me nitko nije ni pitao) te bitnije - apsolutno NETOČNA adresa/mjesto gdje je automobil navodno nepropisno parkiran, dakle slika ne odgovara mjestu.

 

Pitanje:

Obzirom na navedene okolnosti, i to da sam nezaposlen, ima li smisla, odnosno osnova pisati prigovor? Ili ću si samo nepotrebno natovariti dodatne troškove suda na grbaču?

 

Hvala svima unaprijed.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Pri izvođenju opsežnijih radova (radi dovoza i odvoza materijala), prilikom selidbi, dolaska vozila hitnih intervencija (kada obavljaju poslove održavanja) i radio-televizijskim vozilima gradsko upravno tijelo nadležno za promet, može odobriti kretanje i stajanje vozila na područjima određenim člancima 2., 3., 4. i 5. ove naredbe."

 

Da li si imao odobrenje nadležnog tijela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija