Jump to content

Molim pomoč( suvlasništvo-valjda)


michaelle

Preporučene objave

Ovo je malo duža priča, ali molim Vas da mi pomognete.

Imam problem sa svojom daljnjom obitelji i sa suvlasništvom nad kućom u kojoj živim. Dakle, riječ je o parceli koja je u vlasništvu moje obitelji preko 100 godina i na kojoj su sagrađene 3 kuće. Moj pradjed je svakom sinu ostavio jednu kuću, jedan od njih je drugom prodao svoju i tako ostaju u vlasništvu moj djed u 1/6 i njegov brat koji posjeduje 5/6. Nakon njihove smrti vlasništvo moga djeda nasljeđujem ja, baka i moja dva strica, a vlasništvo djedovog brata njegova kćer koja sve prepisuje na sina.2001 godine vršimo sporazumno razvrgavanje suvlasništva i taj sporazum smo svi potpisali da se želimo razvrgnuti, ali elaborat koji je radio geodet je potpisala samo baka koja nije ni razumjela o čemu se radi, tako je međa ucrtana kroz zadnju prostoriju moje kuće. Ostali suvlasnici uključujući i mene su to saznali puno poslije, ali njima nije ni stalo do toga. U Toj kući je živjela moja baka, otac-do smrti, ja sam tu rođena i s prekidima živjela čitav život. Hoću reći da je u posjedu oduvijek. Ja sam se doselila natrag u kuću prije godinu dana i tada je moj rođak koji je u vlasništvu i posjedu onih 5/6 počeo zahtijevati da mu dam tu prostoriju,koju nikad nije koristio ali se po međi nalazi na njegovoj parceli. To je kućica u nizu, sa jedne strane naslonjena na drugu kuću, a sa druge na njegovu garažu, koju je bespravno sagradio devedesetih godina. kuća ima 63m2, dakle ako mu popustim ništa mi ne ostaje, a i nemogu radi toga što da bi promjenila oronulo krovište nemogu bez njega. Pokušao je čak iči i sa tim da mu dam tu kvadraturu dvorišta, ali ni to nemogu jer imam oko 50m2 dvorišta ispred kuće. 2008 godine umrla je moja baka i ostavila mi svoj diokuće i prije 2 mj., sam isplatila jednog strica, tako da ja sad imam 3/4 a nasljednici tog drugog strica 1/4, nadam se da ču i njih isplatiti bez problema. Uglavnom oni ne žele na sud, kažu da ih ne zanima. Također nikad nisu bili u posjedu jer je moj stric kao djete otišao živjeti u sloveniju k baki. Evo, nadam se da sam rekla sve potrebno za odgovor. Molim Vas da mi kažete šta da radim. Hvala unaprijed :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija