Jump to content

Idealni dio, etazacija, nerijesene ostavine


rijeckojutro

Preporučene objave

Imam vise problema s vlasnistvom u jednoj nekretnini. Ukratko:

1. Kuca je sagradjena na mjestu stare srusene kuce pred nekih 80 do 100 godina. Vlasnistvo nad zemljistem i starijom kucom je imalo vise suvlasnika no novu kucu je sagradio samo jedan od njih (moj predak) ali iako je usmenim dogovorom rijesio vlasnistvo isto nije provedeno kroz papire. Svi navedeni su sada vec davno pokojni i gubi im se trag, nasljednika ili nema ili su nepoznati.

2. U naravni se radi o kuci od cca 200 kvadrata s 3 stana (2puta po 50 i jednom od 100) Mi smo u posjedu jednog stana od 50 kvadrata vec vise od 40 godina.

3. Upisani smo na cca 10% idealnog dijela nekretnine iako bi nas nasljedivanjem od graditelj kuce (gore spomenutog) spadalo 16.6% (sestina)

4. Jedan od sadasnjih suvlasnika (u dijelu od cca4%) na vrlo bezobrazan nacin i mimo znanja ostalih vlasnika zastrasivanjem pokusava neke od potomaka gore navedenih vlasnika na staroj kuci natjerati da mu potpisu da mu prepustaju vlasnistvo)

Nase zelje su:

Rijesiti da vlasnistvo imamo u omjeru koji nas i pripada 1/6 idealnog dijela.

Etazacija stana

 

Da li netko ima ikakav savjet? Da li je tu ista moguce napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija