Jump to content

Prometna nezgoda i regresni zahtjev od osiguranja


JMZ

Preporučene objave

Molim Vas pomoć. 04.12. imao sam prometnu nezgodu s manjom materijalnom štetom. Izmjereno mi je 1,42 alkohola u krvi. U policijskom zapisniku stoji da nema ozlijeđenih. 01.03. od svojeg osiguranja dobivam da potpišem zahtjev za naknadu štete koju traži suvozač u drugom automobilu. 12.04. kod suca za prekršaje sutkinja mi ne uzima u obzir taj zahtjev jer se vodi policijskim zapisnikom, u kojem stoji da je nesreća bez ozlijeđenih. Navodno se suvozač idući dan navečer javio kod dotora i ima trzajne ozljede vrata. Danas sam dobio regresni zahtjev od svog osiguranja kojim im moram nadoknaditi isplaćeni iznos koji su oni njemu isplatili. Mogu li se žaliti? Zašto mu je to isplaćeno kad u zapisniku lijepo stoji da nema ozlijeđenih? što mi je činiti? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bolovi suvozaču su došli kasnije, liječnik je propustio obavjestiti policiju, a možda i jest a ovima bilo teško prepravljati zapisnik, uglavnom na to ne možete baš ništa.

 

Nagodite se sa osiguranjem.

 

Platite im ili vas možda i oni kreditiraju.

 

Pravo na obranu će te imati u parnici koju će oni pokrenuti protiv vas ako ne dođe do vansudske nagodbe.

 

Ne krivite tog suvozača ni osiguranje, već onog tko je odlučio pijan sjesti za volan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija