Jump to content

ilegalno podstanarstvo


podstanar25

Preporučene objave

pozdrav svima...ovako, ilegalni sam sam podstanar i imam problema s gazdaricom. naime, ona tvrdi da se polog koji sam joj dao nakon odluke da ću uzeti stan ne uračunava u cijenu stanarine. radi se o tisuću kuna, a budući da sam student meni je to jako puno novca. u stanu planiram biti još samo 6. mjesec i namjera mi je bila platiti zadnju stanarinu 1000 kn manje...e sad, ona se s tim ne slaže i prijeti izbacivanjem ukoliko ne platim punu cijenu. može li mi netko reći koje su mi opcije? i da, nemamo nikakav potpisani ugovor, sve je na crno...molim vas pomozite, stvarno mi je hitno...hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Miele je napisao:

Da li plaćate stanarinu unaprijed ili unazad?

Možete joj zaprijetiti da ćete ju prijaviti poreznoj upravi a to joj se za 1000,00 kn ne isplati.

I za što je onda taj polog koji ste dali?

 

plaćamo unaprijed...i ja sam razmišljao da joj zaprijetim s time, ali neznam dal bi to moglo imati kakve posljedice za mene, budući da sam ilegalni podstanar? tj. dal ja mogu biti kažnjen zbog toga? a polog, ona meni sada tvrdi da sam si ja time osigurao da ona stan ne iznajmi nekome drugome dok se ja ne uselim i da ona to ne vraća, a to je meni smiješno jer polog je oduvijek bio uračunat u cijenu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete Vi biti krivi što ona ne podmiruje obveze prema državi. Ona mora platiti porez jer ona ima prihod od najma.

Bio je tu nedavno slučaj, žena je imala ugovor sa podstanarima i otkazala im, a oni promijenili bravu i ne puštaju ju u njen stan. Pročitajte ja ne znam staviti link.

Kakva glupost da je uzela polog da ne pusti druge u stan i ne želi odbiti od najma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija