Jump to content

Podzemlje Republike Hrvatske


Valter

Preporučene objave

Poštovani

 

Zanima me da li se špilje i jame na teritoriju Republike Hrvatske nalaze u vlasništvu RH?

 

Naime, podatak od 9000 i više špilja na području Lijepe naše, postavlja mi intrigu da li pojedinac može prozvati i prisvojiti neku novo pronađenu špilju svojim vlasništvom?

 

Zanima me da li je to regulirano u našem zakonodavstvu te ako je po kojoj pravnoj osnovi?

 

Lijepi Pozdrav

 

V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Svi speleološki objekti u vlasništvu su RH." - ČL 47 Zakona o zaštiti prirode, malo sam istraživao i pronašao.

 

Zanima me , je li u špilji dozvoljeno pušenje, jer postoji opča zabrana pušenja u zatvorenim objektima specifične klasifikacije međutim,

 

da li se u zakonu koji se odnosi na zabranu pušenja (koji je to?) nalazi i odredba koja je vezana uz zabranu pušenja u špiljama jamama ponorima estavelama... jer to je ipak vrsta zatvorenog objekta te moguće narušavanje ekosustava..

 

Je li to regulirano i po kojoj pravnoj osnovi?

 

 

Nadam se da neobičnost mog pitanja ne ugrožava moju ozbiljnu namjeru u očekivanju Vašeg ogovora.

 

Unaprijed se Zahvaljujem,

Srdačno

 

Valter

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija