Jump to content

Ja nemam prava


lady8

Preporučene objave

Molm vas pomozite. Nasla sam se u jako nezahvalnoj situaciji. Naime, ja i moj zarucnik smo u borbi za skrbnistvo nad njegovom mlt djecom iz prvog braka. Zasad, uspjeli smo izboriti privremeno skrbništvo, borba za stalno jos traje. Sutkinja koja radi na tom slucaju to oteze vec više od godinu dana, jer ipak otac trazi djecu. Da se radi o majci, to bi vec bilo odavno gotovo. Mene zasad za pocetak jako zanima kakva ja prava imam na tu djecu nakon sto se mi vjencamo. Sto sam ja njima?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O skrbništvu se svakako i zasigurno ne radi. Ni privremeno, niti dugotrajnije. Pod skrbništvo se stavlja djecu bez roditeljske skrbi, a imenovani skrbnik kojem su povjerena na odgoj i skrb o njima ima dužnost brinuti kao roditelj iako to nije. Sud djecu povjerava jednome od roditelja na zajednički život slijedom činjenice da oni ne žive zajedno, dok će se sa drugim redovito susretati i družiti, provoditi praznike. Uloge se mogu i obrnuti...

 

Pravo roditeljske skrbi će i dalje imati oboje roditelja, majka i otac, podjednako i ravnopravno.

 

Vi ćete im biti maćeha, što znači da pravo roditeljske skrbi nećete imati, osim u slučaju kad bi došlo do posvojenja nakon što bi majka u izvanparničnom postupku bila lišena roditeljske skrbi i to radi težih i grubih zanemarivanja i zlouporabe roditeljskih prava i dužnosti ili na posvojenje pristala...

Naravno da ćete se uvijek moći naći ocu pri ruci i pomagati mu u mnogočemu, ali djeca bi u tom slučaju bila povjerena njemu (kao i sada privremeno) a ne vama zajedno, bili vjenčani ili ne.

 

Biti pomoć i podrška mužu, a ocu djece u brizi oko njih, njihovom odgoju i obiteljskom ozračju, bila djeca povjerena njemu ili majci, svakako nije neka nezahvalna uloga osim ako je takvom želimo shvaćati... Pružit će vam se prilika postati njihova bliska osoba, obogaćenje obitelji, pa radije na to gledajte kroz te naočale, nego kao na minus u pravima...

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija