Jump to content

Rad preko interneta u SAD-u


tom-jocker

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Evo u naslovu teme je sve rečeno :P

 

Znači, radim preko interneta za jednu Američku firmu i želim legalizirati taj rad. Kako da to napravim? koji je najlaksi i najpovoljniji način.

 

Ja nisam zaposlen diretno u toj firmi, oni bi meni uplačivali svaki mjesec određen iznos za moje usluge.

 

Koje poreze i doprinose trebam plačati?

 

Puno Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otvorite devizni račun i neka Vam na njega uplaćuju mislim da je limit 100.000,00kn ako dobijete uplatu preko toga morate potpisivati izjavu o projiklu novca. Ili ako je posao siguran i hoćete sve to legalizirati otvorite firmu ovdje u RH i izdajete im račune za obavljeni rad a sebe prijavite kao zaposlenog u firmi i plaćajte si doprinose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pao_Smarsa je napisao:

Otvorite devizni račun i neka Vam na njega uplaćuju mislim da je limit 100.000,00kn ako dobijete uplatu preko toga morate potpisivati izjavu o projiklu novca. Ili ako je posao siguran i hoćete sve to legalizirati otvorite firmu ovdje u RH i izdajete im račune za obavljeni rad a sebe prijavite kao zaposlenog u firmi i plaćajte si doprinose.

 

hvala na odgovoru...

 

Zanima me jos jedna svar. Da li se na takve uplate obračunava kakav porez?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija