Jump to content

Skupi lijekovi


analavanda60

Preporučene objave

Nisam sigurna da postoji ova tema, pa ako ima, ispričavam se. Ovako:meni je prije 3 g. dijagnosticirana Parkinsonova bolest.Lijekovi koje pijem su prilično skupi i ja ih moram doplačivati.To mi je, s obzirom na malu plaću, veliko opterećenje.Moja liječnica kaže da za mene nema lijekova koje bi mogla dobiti bez te nadoplate.Zanima me dali postoji neka mogučnost da me HZZo oslobodi plačanja , tj. doplačivanja lijekova, odn. da mi se vračaju troškovi koje imam zbog istih.Što bih trebala poduzeti u vezi toga? Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi najbolje da potražite savjet u područnom uredu HZZO prema mjestu stanovanja ili probajte kontaktirat telefonski direkciju u Zagrebu na broj 01/4806-333.Pitanja možete postaviti i preko njihove web stranice.Negdje sam nedugo pročitao u nekom postu da oni vrlo šturo daju informacije pa se ja pitam nije li to njihova dužnost i gdje da drugdje ljudi traže informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

analavanda60 je napisao:

Nisam sigurna da postoji ova tema, pa ako ima, ispričavam se. Ovako:meni je prije 3 g. dijagnosticirana Parkinsonova bolest.Lijekovi koje pijem su prilično skupi i ja ih moram doplačivati.To mi je, s obzirom na malu plaću, veliko opterećenje.Moja liječnica kaže da za mene nema lijekova koje bi mogla dobiti bez te nadoplate.Zanima me dali postoji neka mogučnost da me HZZo oslobodi plačanja , tj. doplačivanja lijekova, odn. da mi se vračaju troškovi koje imam zbog istih.Što bih trebala poduzeti u vezi toga? Hvala na odgovoru.

 

O kojim se lijekovima radi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

analavanda60 je napisao:

Radi se o slijedećim lijekovima:Azilect 1mg,Stalevo50/12,5/200mg, Stalevo100/25/200mg.Doplata za ove lijekove iznosi negdje oko 800kn.

 

Je, to su lijekovi koji se nalaze na dopunskoj listi lijekova HZZO i je, doplata je u ukupnom iznosu za pakiranje otprilike toliko koliko navodiš.

 

Nažalost, nije mi poznato da je itko ikada uspio u svom zahtjevu povrata takve vrste troška jer za tako nešto nema pravne osnove, pa preporučam da u svakom slučaju malo detaljnije porazgovaraš isključivo i jedino s doktorom specijalistom oko eventualne mogućnosti propisivanja alternativne terapije s osnovne liste lijekova.....no to je već stvar neke druge struke.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija