Jump to content

Prevara kod sporazumnog razvoda braka


Mikel

Preporučene objave

Molim savjet. Prilikom sporazumnog razvoda braka, moj bivši suprug i ja smo potpisali ugovor ovjeren kod javnog bilježnika u kojem je pisalo da hipoteka koja je ostala na stanu koji je meni pripao rastavom treba biti prenešena na nekretninu u njegovom posjedu, te da mora pronaći dodatne instrumente osiguranja kredita. Pored toga plaćam kredit za tvrtku koja je njemu pripala razvodom, a i tu se obvezao da će da po potpisu ugovora isplatiti banci, ne plaća alimentaciju za dvoje malodobne djece, a trenutno je i dobio invalidsku mirovinu. Također se ugovorom obvezao isplatiti mi poveću sumu novca na ime stana koji sam mu prepustila ugovorom. Imam zadužnicu ovjerenu kod javnog bilježnika na iznos od 500.000 kn, ali to ni približno ne pokriva troškove koje mi duguje, a stan na koji je trebao prebaciti hipioteku je prodao, novaca na računu nema, znači li to da sam ja ostala bez ičega i s dugovima do grla, a u međuvremenu sam i izgubila posao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ovom slučaju ne vrijedi ona

dogovor kuću gradi.

 

zbog izigravanja dogovora mislim da bi bilo dobro podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelubračne stečevine.

tužbu upisati na vlasničke listove svih nekretnina da bi se onemogučila prodaja istih.

 

na taj način se utvrđuje vlasništvo nad imovinom ali i obveza po kreditima.

 

prodana imovina takođe se uključuje u bračnu stečevinu odnosno njena vrijednost.

o pokretanju tužbe obavjestiš bivšeg tek kad u vlasničke listove nekretnina upišeš pokretanje spora.

 

kupoprodajni ugovor za prodani stan možet se ukinuti zbog povrede bračne stečevine.

ako je stan stečen u braku on je ustvari vlasništvo oba bračna partnera (1/2 i 1/2 ,izvanknjižno vlasništvo)

 

za alimentaciju koja je(ako je ) utvrđena sudskom odlukom

podnijeti prijedlog za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija