Jump to content

Pregledavanje osobnih računala


jburjan

Preporučene objave

Poštovani,

 

ne znajući kome da se obratim u nadi da ćete imati rješenje šaljem Vam ovaj upit.

 

Kolege, studenti studentskog doma Stjepan Radić u Zagrebu su me zamollili za pomoć.

Dugogodišnji problem je zagušenost interneta i studenti nemaju normalan pristup internetu iz ovog studentskog doma.

 

Administrator mreže je došao na ideju da pregledava osobna računala. Njegova tvrdnja je da su računala zaražena te da ih on osobno mora pregledati i tako eliminirati ona računala koja su zaražena.

Računala se odnose administratoru mreže u posebnu prostoriju gdje on vrši pregled.

 

Ja konkretno ne želim toj osobi dat svoje osobno računalo jer osim što imam dosta osobnih podataka na njemu, od brojeva kreditnih kartica, računa do raznih idejnih projekata od kojih su neki započeti a neke tek treba realizirati (Zakon o intelektualnom vlasništvu?).

 

Zanima me postoji li ikakva pravna osnova da onemogućimo administratoru mreže pregledavanje naših osobnih računala?

 

 

U ime studenata SD Stjepan Radić,

 

S poštovanjem,

Josip

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija