Jump to content

nejasan termin u presudi


anahana

Preporučene objave

Poštovanje!

Imala bih jedno pitanje, ako je moguće.

 

Naime, prije nekog vremena, muž je dobio kaznu za prometni prekršaj u iznosu 500 kuna. Kako u tom trenutku zaista nismo bili u mogućnosti platiti kaznu, napisala sam prigovor, s dokazima našeg imovnog stanja, malodobne djece, trenutno smo oboje nezaposleni...

 

Prekšajni sud je odlučio da mu je temeljem članka 43. izrečena opomena.Ono što me zbunjje je rečenica "Sud upozorava orivljenika da ubuduće čini ovakove i slične prekršaje, jer će mu u suprotnom ako ponovno počini prekršaj biti izrečena zapriječena novčana kazna." Dakle, nije mi jasno hoće li u slučaju ponovljenog prekršaja biti izrečena sljedna kazna sukladno prekršaju ili, uz tu kaznu i ova??? Totalno me zbunio izraz "zapriječena" :-?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ste dobro napravili, naletili ste na socijalno osjetljivog suca.

 

Vašem suprugu kazna nije oproštena, umjesto novčanom kaznom je kažnjen opomenom i sigurno ga u naredne 3 godine više nitko neće opominjat već će dobiti zakonom zapriječenu novčanu kaznu.

 

Dakle, taj predmet je završen, ali neka pripazi za ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija