Jump to content

alkohol prvi put i 1.11promila savjet


robi0810

Preporučene objave

ljudi, molim vas pomagajte!

jutros u 3 ujutro muža je zaustavila policija jer je prekratio zavoj te je zbog toga išla za njim, zaustavili su ga na nošoj sporednoj cesti 500m od kuće,i on je napuhao 1.11 bez tolerancije neznam koliko je s tolerancijom

on je odmah pristao na testiranje, i ostao iznenađen što je toliko napuhao jer je popio 2 velike pive a zadnju prije polaska. policija je sastavila zapisnik, on je potpisao,

moram napomenut da je puhao 4 puta jer je svo vrijeme kazalo 0.00 i policajac je tražio stalno da opet puše.

 

malo sam istraživala po internetu i otkrila da je kazna minimum 2000kn i da se gubi vozačka na 3mjeseca.

da li ima smisla ikakvu žalbu ili prigovor ulagati? i kada??? sada mu je oduzeta na 72sata

on je svjestan da je kriv, inače smo i jedno i drugo baš protiv vožnje pod utjecajem alkohola, ali eto ovo se baš zalomilo. ja ne vozim a imamo doma bebu od 5mj i auto nam je stvarno jako potrebam.

 

nije mu problem platiti kaznu ako treba, (mada smo u lošoj financijskoj situaciji..) ali vozačka mu je jako potrebna,

 

da li itko zna što nam je činiti? postoji li ikakva mogučnost prigovora da barem ne izgubi vozačku, li da to ne bude 3 mjeseca, nego manje? ili možda uvjetno???? inače mu je to prvi prekršaj i do sada nije kažnjavan šta je i policajac napomenuo.

 

može li mi itko poslati formu kako bi trebala izgledati žalba, tražila sam na forumu, ali uglavnom su slane na p.m.

nikad nisam bila u sličnoj situaciji, stoga mi treba što više informacija šta kako i kada činiti.

unaprijed zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stići će prekršajni nalog sa višemjesečnom zabranom upravljanja.

 

Nakon što prekršajni nalog dođe u roku od 8 dana pisati prigovor u kojem priznati prekršaj, ali prigovoriti na visinu zaštitne mjere.

 

Prigovor osloviti na prekršajni sud a osobno ga predati u policiji. Napisati ga jednostavno, čitko, običnom rukom uz detaljno obrazloženje o nužnosti vozača u obitelji.

 

Uz prigovor priložiti sve čega se sjetite da bi bilo korisno pri dokazivanju nužnosti što kraće zaštitne mjere upravljanja.

 

Sud će izvanraspravno odlučiti o prigovoru i izvjestiti vas rješenjem.

 

Zaštitna mjera zabrane upravljanja će sigurno biti izrečena za onu kategoriju vozila kojom se upravljalo, a to se u praksi lako izigra ako počinitelj ima vozačku dozvolu s više kategorija.

 

Nakon isteka mjere opreza od tih 72 sata, preuzeti vozačku dozvolu i normalno upravljati do zaprimanja obavjesti od policije o početku izvršavanja zaštitne mjere, nakon čega je upravljanje tom kategorijom kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je moguće tražiti, ali ne i dobiti.

 

Policija svojim službenicima predlaže postupanje da se navede zaštitna mjera od 9 mjeseci za tu količinu alkohola. Ostalo je samo na prijedlogu.

 

Zakon određuje zaštitne mjere od 1 do 24 mjeseca.

 

Sud ne može izreći veće zaštitne mjere od onih koje su nevedene u prekršajnom nalogu.

 

Uvjetna može samo na kazne zatvora.

 

O prigovoru sam sve napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija