Jump to content

Prihvaćanje žalbe nakon isteka roka od strane županijskog suda


Apache

Preporučene objave

Molio bih vašu pomoć i odgovor jer kao laik neznam kako postupiti u ovoj situaciji.

 

Priča počinje 1996 kad s tadašnjom tvornicom Bagat sklapam ugovor o kupoprodaji stana , podnosim zahtjev za uknjižbu kao vlasnik stanarskog prava uz koji predajem potrebne dokumente za koje mi je grad Zadar, kao tada ovlašteni za sklapanje takvih ugovora, tvrdio da su potrebni za uknjižbu. Nakon što sam predao zahtjev Općinski sud me uknjižio kao vlasnika nekretnine, s tim da je upisana zabilježba Bagata. Uknjižen sam bio sve do 2008., bez da se itko od zainteresiranih stranaka žalio. Te 2008.godine Hrvatski fond za privatizaciju podnosi žalbu na našu uknjižbu i na još 60-ak sličnih kao što je moja uknjižba.

Ta žalba ide na drugostupanjski sud, gdje je usvojena te je naloženo općinskom sudu da briše sve uknjžbe te da vraća sve u prijašnje stanje.

HFP smatra, što je točno, da tada nisam predao potvrdu fonda o statusu ove nekretnine (to je zahtijevao zakon), odnosno, da li je ova nekretnina procijenjena u ukupnoj stečajnoj masi Bagata, jer je Bagat prije 1996. otišao u stečaj.

No, ja sam tada prikupio sve dokumente koje je sud od mene zahtijevao, bio sam uknjižen punih 12 godina!

Ja sam sad praktički izvlašten, ne posjedujem stan kojeg sam kupio iako posjedujem kupoprodajni ugovor. Fond smatra da Bagat nije smio prodati stan, jer tad nije bio u njegovu vlasništvu.

 

Moje pitanje glasi, kako je moguće da se usvoji žalba nakon 12. godina?

Kako je moguće da se nako toliko godina izvlasti mene koji sam bio u zabludi, ne svojom krivicom, već krivicom službenih osoba čije sam upute i savjete slušao kad sam se 1996. godine knjižio???

Što dalje???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

nešto si pobrko

nakon 12.godina se nemože podnijeti nikakva žalba.

možda su podnijeli tužbu za poništenje kupoprodajnog ugovora

a vi se niste očitovali na tužbe te je donešena presuda zbog ogluhe na koju se niste žalili

 

:place:

 

manje bi vas koštale usluge odvjetnika :misli:

 

 

 

Ne, nisam pobrkao, sutkinja je prihvatila ŽALBU kao osnovanu i podnesenu u zakonskom roku, te je navela i kao razlog prihvaćanja povredu materijalnog prava.

Netko je sa prvostupanjskog suda dostavio nakon 12 godina naše riješenje o uknjižbi Hrvatskom fondu za privatizaciju. Fond se žalio u roku 15 dana. O žalbi je odlučivano na drugom stupnju i to samo u okviru našeg riješenja i žalbe na to riješenje, nije poništavan kupoprodajni ugovor. Zato i kažem da ne razumijem kako je netko mogao prihvatiti žalbu na sudsko riješenje od prije 12 godina???

 

Mi smo se očitovali na tužbe, očigledno da sud nije uvažio naša očitovanja.

Dali je ova odluka suda protuzakonita, postoji li ikakav pravni lijek?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija