Jump to content

stambena


ivica2312

Preporučene objave

poštovani molim da mi netko odgovori kao hrvi dodijeljen mi je stan putem stambenog kredita od strane ministarstva branitelja budući da u stanu postoji velika koncentracija vlage naročito u jesenskim i zimskim danima što je i dokazano od strane sudskog građevinskog vještaka prilikom pregleda i mjerenja u stanu obraćao sam se resornom ministarstvu investitoru te izvođaču radova svi oni jednostavno peru ruke od navedenog problema stoga nije teško zaključiti kako se radi o ozbiljnom građevinskom skrivenom nedostatku budući da se ne namjerava pronaći rješenje u otklanjanju uzroka vlage u ove dvije godine nisam niti namjeravam sklopiti ugovor o otkupu stana putem stambenog kredita sve dok se nerješi ovaj slučaj što sam jasno postavoi i ministarstvu.

molim na odgovor šta da radim te kakva su moja zakonska prava hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesi zahtjev za otkup stana . (ako na vrijeme ne podneseš zahtjev gubiš pravo na otkup stana)

pismeno(preporučeno i sa povratnicom) obavjesti ministarstvo o nedostacima koje treba otkloniti prije otkupa.

ako traže sklapanje ugovora o otkupu stana prije nego što se saniraju nedostaci

traži umanjenje cijene za trošak saniranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s odvjetnikom sam razgovarao kaže da se zakonsko pravo otkupa stana ne može izgubiti ako u roku od dvije godine ne potpišem kredit otkupa stana,kako da sklopim kredit za vlažan stan kada mi aparat za isušivanje vlage radi neprekidno da bi mogao koliko toliko boraviti u dodijeljenom novom stanu zatim resorno ministarstvo se očitovalo kako nemogu udovoljiti mojem zahtjevu smanjenja cjene stana niti zamjenu stana vec ako sam nezadovoljan stanom da ga vratim ministarstvu kako bi bio uvršten ponovnoj listi dodjele,smatram sramotno i smješno molim da mi netko odgovori šta da radim dal da stanujem i neplaćati ništa vjerovatno će jednom ministaestvo morati napraviti nešto za rješavanje ovog slučaja imaju oni svu potrebnu dokumentaciju kao i ja od sudskog vještaka koji je utvrdio veliku postojanost vlage.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obično u rješenju kojim si dobio stan

naveden je i rok za podnošenja zahtjeva za otkup stan

ako u navedenom roku ne podneseš zahtjev za otkup stana pristupa se zaključivanja ugovora o najmu.

 

samo ti vjeruj odvjetniku pa češ biti samo najmoprimac a ne vlasnik stana .

činjenice utvrdi sam .to je najsigurnije.

 

podnesi zahtjev za otkup stana (ako još imaš mogučnosti)

pa se kači i prepiri sa ministarstvom.

 

bolje vrabac u ruci nego golub na grani .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija