Jump to content

žena u oporuci navodi muževlju imovinu


kekezica

Preporučene objave

u ostavini kod suda stoji oporuka kojom moja prabaka , a nakon smrti njenog muža, ostavlja svu imovinu,svoju i svoga muža na muške unuke , imovina je navedena po broju z.u. čestiće.

dali prabaka, tj .žena, može prisvajati imovinu svoga muža poslije njegove smrti, te istu tu imovinu , navoditi kao svoju i stavljati u oporuku.

jasno mi je da žena, majka, može raspolagati kako hoće sa svojom imovinom,koju je ona dobila od svoje majke i oca, ali nije mi jasno da može , nakon smrti svoga muža koji nije ostavio oporuku,svu imovinu svoga muža i svoju i staviti u oporuku te davati unucima iako ima svoju djecu.

dali se takva oporuka može poništiti.

oporuka je pisana na nekakvom obrascu od suda te je i kao takva ovjerena.

dali je sud obavezan provjeravati navedene čestice , i što treba učiniti da se navedena imovina prerasporedi na djecu.

do sada nitko nije čistio zemljišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona može u svoju oporuku staviti svoju imovinu kao i imovinu koju će naslijediti po mužu. A da li će to biti baš cijela imovina muža ili njen dio, ovisi o provođenju ostavinskog postupka iza muža. Iza muža naslijednici su žena i djeca na jednake dijelove, s tim da si svi međusobno mogu ustupati nasljedne dijelove. A da li će svi ustupiti majci, vidjeti ćete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija