Jump to content

koliko košta razvod braka


MANCI

Preporučene objave

1. koliko bi trebao koštati razvod braka ako imamo jedno maloljetno dijete i nemamo imovine za dijeljenje a predali smo sporazumni zahtjev za razvod braka i do sada platili samo 200 kn taksnih markica...

za sada smo završili sa mirenjem u centru tamo smo imali dva ročišta pošto se nismo dogovorili gdje će dijete živjeti slijedi sud i odluka suda ako se i tamo ne možemo dogovorit idemo na vještačenje opet u centar...sad se pitam koliko će koštati ako se uspijemo dogovoriti na sudu a koliko ako postupak nastavi sa vještačenjem itd... i dali sve te troškove na kraju plaćamo na pola ili ...? molim sva vaša iskustva ... i to je novi šok koji me čeka očito

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo pitanje sada ćemo doći na sud i dalje se n emožemo dogovoriti kod kojeg če roditelja dijete živjeti i šta ćemo sada ? ko tu odlučuje dal idemo opet u centar dal ne ? ko može odrediti dal treba vještačenje ili ne dal treba odraditi psihološku sliku oba roditelja ? zar nebi trebao to sud da zatraži a ne jedan od roditelja? i zar se ne bi trebali ti troškovi kopletnog suđenja dijeliti na pola ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon prvog ročišta sud će vas uputiti na posredovanje prije razvoda u CZSS.czss će s vama i supružnikom razgovarati o koje čemu, pisat ćete tamo (oboje ) nekakve testove, dolazit će kod jednog i drugog utvrditi tko u kakvim uvjetima živi...koliko su djeca stara? ako su dovoljno velika da izraze svoje mišljenje o tome s kim bi živili pozvat će ih se na razgovor sa psihologom czss, ako ne onda će oni na osnovu razgovora s roditeljima... doniti svoj prijedlog o tome s kime će djeca nastavit živjeti a skim će i kako održavati susrete i druženja, koliki je roditelj s kojim djeca ne žive dužan doprinositi za uzdržavanje.sud uglavnom prijedloge i mišljenja CZSS uvažava i "prepiše" kao rješenje ili presudu

također će sudu dostaviti da su odnosi supružnika trajno narušeni....temeljem će sud donjeti odluku o rastavi braka

 

ukoliko smatrate da su djelatnici CZSS pristrani možete tražiti izuzeće tima ili tog czss

 

dodatna vještaćenja idu na vaš prijedlog i mislim ali nisam siguran da se trošak istih dijeli na pola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa od ovog šta ste vi naveli ovi u centru nisu ispitivali obavili smo dva kratka razgovora i sve se nekako pričalo općenito tako da na žalost ne znam kako će ovo završavati...sda nas čeka opet sud i kako su me informirali tamo čekmo mišljenje centra koje su oni izvadili na temelju dva razgovora i na temelju toga su i zaključili što je najbolje za dijete ...????

uglavnom zanima me za sada kako to ide dalje daljnji troškovi vještačenja itd ?????'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija